کد خبر : 19507

شاهد بارش بیشتر باشید؛

بارش باران در استان بوشهر از امشب تشدید می‌شود

بارش باران در استان بوشهر از امشب تشدید می‌شود

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از تداوم بارندگی در سطح استان تا آخر هفته خبر داد و گفت: بارش باران در استان بوشهر از امشب تشدید می‌شود.

به گزارش بوشهر24، پیام مساعدی اظهار داشت: مطابق انتظار شاهد ورود سامانه بارشی به جنوب غرب کشور و نفوذ آن روی خلیج فارس و سواحل شمالی و مرکزی استان بوشهر بوده‌ایم.

وی اضافه کرد: طی دیشب تا صبح امروز در نیمه شمالی خلیج فارس و سواحل شمالی و مرکزی استان شامل جزیره خارگ، بنادر دیلم، گناوه و بوشهر و همچنین بخشهایی از دشتستان و تنگستان، بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد گزارش شد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: پیش بینی می شود طی امشب و روز سه شنبه ضمن تشدید و تقویت ناپایداری ها، بارندگی به صورت بارش باران گاهی رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد در نیمه شمالی خلیج فارس و مناطق شمالی و مرکزی بویژه سواحل استان ادامه یابد.

وی افزود: انتظار می‌رود بارش ها به تناوب تا روز پنج شنبه بر روی خلیج فارس و در سواحل استان ادامه یابد و همچنین طی این مدت به سبب وزش باد شدید و گاهی تندبادهای لحظه ای خلیج فارس بویژه قسمتهای شمالی و مرکزی آن به تناوب مواج و متلاطم خواهد بود.

مساعدی بیان کرد: برای ساعات آینده آسمان استان نیمه ابری تا تمام ابری همراه با وزش باد و طی ساعاتی عمدتا بر روی دریا و بخشهایی از شمال و مرکز استان، بارش باران گاهی رگبار باران، رعدوبرق و وزش تندباد لحظه ای پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: جهت وزش باد غالباً جنوب شرقی تا جنوب غربی گاهی شمال شرقی در مناطق شمالی و مرکزی با سرعت ۱۸ تا ۴۲ گاهی بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت و در مناطق جنوبی استان با سرعت ۱۰ تا ۳۴ گاهی تا ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی و مرکزی استان ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی بیش از ۲۱۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت یک و ۹ دقیقه بامداد، مد اول دریا ساعت هفت و چهار دقیقه صبح، جزر دوم ساعت ۱۳ و پنج دقیقه و مد دوم ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه خواهد بود.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر