کد خبر : 19509

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی استان بوشهر:

لغو پرواز بوشهر- تهران و تغییر مسیر ۲ پرواز به دلیل وضعیت نامساعد جوی

لغو پرواز بوشهر- تهران و تغییر مسیر ۲ پرواز به دلیل وضعیت نامساعد جوی

وضعیت نامساعد جوی ضمن لغو پرواز بوشهر- تهران، ۲ پرواز در مسیر یاد شده را تغییر مسیر داد و در فرودگاه شیراز به زمین نشست.

به گزارش بوشهر24، بارش شدید باران از صبح امروز در شهرهای مختلف استان بوشهر آغاز شده که این بارش‌ها سبب اختلال در تردد و  تعطیلی برخی مراکز آموزشی از جمله مدارس و دانشگاه‌ها شده است.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی استان بوشهر با بیان اینکه بارش باران در شهرهای مختلف استان بوشهر ادامه دارد اظهار داشت:از ساعت 7:15  به مدت یک ساعت در شهر‌های بوشهر، گناوه و دیلم حدود 30 میلیمتر بارش باران  ثبت شده است.

زهرا راستگو با بیان اینکه شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم بارش باران ادامه دارد گفت: اکنون باران شهرستان‌های دشتستان، تنگستان و دشتی را فراگرفته است.

وی با اشاره به اینکه بارش شدید باران همراه با رعدوبرق و وزش باد ادامه دارد تصریح کرد:با توجه به تقویت و تشدید ناپایداری‌های جوی به صورت بارش شدید باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی در برخی نقاط از شهرستانهای استان هشدار داده می‌شود.

در همین حال مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر از تغییر مسیر پروازهای بوشهر خبرداد و بیان کرد: پروازهای 4025 زاگرس و 3914 آسمان در مسیر تهران- بوشهر به سبب وضعیت نامساعد هوای مقصد تغییر مسیر داد و در فرودگاه بین المللی شیراز به زمین نشست.

کمال دهقان منشاوی ازلغو پرواز بوشهر تهران خبرداد و گفت: پرواز شماره 3914-3915 مسیر تهران-بوشهر-تهران هواپیمایی آسمان  به سبب شرایط نامساعد جوی بوشهر لغو شد.

وی بیان کرد: به سبب ادامه بارش‌ها همراه با رعد و برق پرواز خارگ به بوشهر برای ارتقاء ایمنی با تاخیر انجام می‌شود.

بارش باران برخی مدارس در شهرهای مختلف تعطیل کرد چراکه تمامی مدارس شمال استان بوشهر در نوبت صبح تعطیل است.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر اعلام کرد: به سبب نوسانات جوی تمامی مقاطع تحصیلی مدارس شهرستان‌های گناوه و دیلم در نوبت صبح تعطیل است.

همچنین مدارس شهرستان دشتی در نوبت عصر در تمام مقاطع تعطیل شد

فرماندار دشتی از تعطیلی مدارس شهرستان دشتی در تمامی مقاطع بدلیل ناپایداری‌های جوی و افزایش بارش ها خبر داد.

این گزارش حاکی است  بر اساس اعلام کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر بارش‌ها به تناوب تا جمعه ادامه دارد و در این مدت به سبب وزش تندباد خلیج فارس هم به ویژه در سواحل شمالی و مرکزی استان مواج است.

وی از ورود سامانه بارشی جدید به استان بوشهر از شنبه آینده خبر داد.

/تسنیم

ارسال نظر