کد خبر : 19524

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر :

بارش باران پاییزی استان بوشهر بالاتر از میانگین سالانه است

بارش باران پاییزی استان بوشهر بالاتر از میانگین سالانه است

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به ثبت بیش از ۸۶ میلیمتر بارش باران در ۲۴ ساعت گذشته در بوشهر گفت: بر اساس ازریابی‌ نقشه‌های هواشناسی بارش باران پاییزی استان بوشهر بالاتر از میانگین سالانه است.

به گزارش بوشهر24، فرج الله شکوهی‌پور با بیان اینکه از روز گذشته با نفوذ سامانه بارشی به استان، بارش باران گاهی به‌صورت رگبار باران همراه با رعد و برق آغاز شده است اظهار داشت: این وضعیت  تا پایان روز جمعه  ادامه دارد به‌گونه‌ای که در برخی نقاط استان رگبار باران به همراه وزش باد، رعد و برق پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان از ورود دو سامانه بارشی از هفته آینده  به آسمان استان خبر داد و گفت:  از روز شنبه 19 آبان با ورود سامانه بارشی اول، موج جدیدی از بارندگی‌ها در سطح استان آغاز می‌شود و به‌تدریج طی روزهای یکشنبه و دوشنبه ضمن تشدید و تقویت ناپایداری‌های جوی، بارندگی به صورت رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد در سطح استان ادامه دارد.

وی بیان کرد: با توجه به تشدید بارش‌ها در روز یکشنبه  20 آبان احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نمی‌باشد.

شکوهی‌پور افزود: با خروج این سامانه از استان، سامانه بارشی دوم از روز سه شنبه 22 آبان  وارد استان می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به وضعیت بارش باران در استان خاطر نشان کرد:سامانه بارشی که از روز یک شنبه وارد استان شده بود سبب بارش‌های مطلوبی در مناطق مختلف به ویژه در شمال و مرکز استان شد.

وی بارش باران پاییزی استان بوشهر را بالاتر از میانگین سالانه دانست و افزود: پائیز سال گذشته بارش باران  در استان ثبت نشده و این در حالی است که در 24 ساعت گذشته  86.3 میلیمتر بارش باران در بوشهر ثبت شده که بر اساس ازریابی‌ نقشه‌های هواشناسی بارش باران پاییزی استان بوشهر بالاتر از میانگین سالانه است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به وضعیت هوای استان اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که طی امروز تا روز جمعه وقوع بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد، در برخی از نقاط استان به‌ویژه بر روی دریا و نوار ساحلی دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه شهرستان های بوشهر، دیلم و گناوه  بیشترین سهم را از این بارش‌ها داشتند خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود این سامانه تا روز جمعه در استان باقی بماند اما به تدریج از شدت بارندگی‌ها کاسته می‌شود.

فرج الله شکوهی‌پور افزود: فردا و پس‌فردا به سبب وزش باد و گاهی تندبادهای لحظه ای خلیج فارس به‌ویژه قسمت‌های شمالی و مرکزی در برخی ساعات مواج و متلاطم  است.

وی، آسمان استان بوشهر را کمی تا نیمه ابری طی ساعاتی افزایش ابر همراه با بارش باران گاهی رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد به‌ویژه بر روی دریا و نوار ساحلی دانست و تصریح کرد: جهت وزش باد غالباً جنوب شرقی تا شمال شرقی گاهی شمال غربی با سرعت 10 تا 34 گاهی تا 42 و از فردا در مناطق شمالی و مرکزی گاهی بیش از 46 کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر ارتفاع موج دریا را 60 تا 120 گاهی تا 150 سانتی‌متر دانست و گفت: موج دریا خلیج فارس در استان بوشهر از فردا در سواحل شمالی و مرکزی استان گاهی بیش از 180 سانتیمتر می‌رسد.

شکوهی‌پور بیان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت 02:52 بامداد، مد اول دریا ساعت 08:49 ، جزر دوم ساعت 14:09 و مد دوم 20:43 است.

/تسنیم

ارسال نظر