کد خبر : 19527

در استان بوشهر؛

استان بوشهر سوگوار و عزادار رحلت جانکاه آخرین رسول خدا(ص) است

استان بوشهر سوگوار و عزادار رحلت جانکاه آخرین رسول خدا(ص) است

در سالروز رحلت جانسوز محمد مصطفی(ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) استان بوشهر سوگوار و عزادار است و مراسم‌های ویژه‌ای در نقاط مختلف این استان برپاست.

 

به گزارش بوشهر24، در سالروز رحلت جانکاه پیامبرگرامی اسلام، حضرت محمد مصطفی (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) مراسم عزاداری ویژه‌ای در جای جای نقاط استان بوشهر با مشارکت ارادتمندان به خاندان رسول گرامی اسلام(ص) برپاست.

به مناسبت 28 صفر آیین‌های سنتی از جمله زنجیرزنی، سینه‌زنی و سنج و دمام‌ در دهه آخر ماه صفر در مساجد، حسینیه‌ها و تکایا برگزار شده که اوج این عزاداری و سوگواری شب گذشته و صبح امروز بود.

سوگواران بوشهری با برگزاری مراسم عزاداری 28 صفر عشق و ارادت وافر خود را به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام (ص) و خاندان عصمت و طهارت (ع) ابراز کردند.

حرکت سوگواران بوشهری از خیابان امام خمینی(ره) به سوی مصلی جمعه یکی از جلوه‌های عشق و ارادت مردم دین‌دار به رسول گرامی اسلام(ص) بود که با حضور عاشقان آن حضرت با شکوه خاصی برگزار شد.

حضور گسترده نوجوانان و جوانان  در آیین حرکت دسته جات سوگوار و عزدار نشان از عشق مردم این دیار به خاندان رسول گرامی اسلام(ص) است.

عزاداران بوشهری پس از طی خیابان‌های منتهی به مصلای جمعه بوشهر در این محل تجمع کردند و با برپایی سوگواری جلوه معنوی خاصی به برنامه‌های عزاداری 28 صفر بخشیدند.

برگزاری مراسم قرائت زیارت حضرت محمد(ص) از بعید در نقاط مختلف استان بوشهر از دیگر مراسم 28 صفر بود.

ارادتمندان خاندان رسول گرامی اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت(ع) در این مراسم  با قرائت زیارت‌نامه رسول گرامی اسلام (ص) از راه دور، سلام و ارادت ویژه خود را به پیامبر فضیلت و مهربانی حضرت محمد مصطفی(ص) ابلاغ کردند.

از مناطق مختلف استان بوشهر حاکی است مراسم زیارت حضرت رسول(ص) از بعید در دشتستان، تنگستان، گناوه، دیلم، دشتی، دیر، جم، عسلویه و کنگان در شهرها و روستاها برگزار شد و مسلمانان عشق و ارادت خود را به نبی مکرم اسلام(ص) حضرت محمد مصطفی(ص)  نشان دادند.

/تسنیم

ارسال نظر