کد خبر : 19552

کارشناس هواشناسی:

بارش‌ها در استان بوشهر روزهای شنبه و یکشنبه شدت می‌گیرد

بارش‌ها در استان بوشهر روزهای شنبه و یکشنبه شدت می‌گیرد

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از تداوم بارندگی در سطح استان خبر داد و گفت: بارش‌ها در استان بوشهر روزهای شنبه و یکشنبه شدت می‌گیرد.

به گزارش بوشهر24، پیام مساعدی اظهار داشت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان‌دهنده ادامه بارندگی‌ها و تقویت و تشدید ناپایداری‌های جوی بصـورت بارش باران گاهی رگبار باران همراه با رعدوبرق و وزش تندباد طی امروز جمعه تا یکشنبه هفته آینده خصوصا اواخر وقت شنبه و طی روز یکشنبه است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود طی این مدت، افزایش پوشش ابر، گاهی بارش باران و طی لحظاتی رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد لحظه‌ای پدیده غالب در سطح استان باشد که در مناطق مستعد احتمال ریزش تگرگ نیز دور از انتظار نیست.

 کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: همچنین طی این مدت به سبب وزش باد و گاهی تندبادهای لحظه ای خلیج فارس به تناوب مواج و متلاطم خواهد بود.

وی اضافه کرد: برای ساعات آینده آسمان استان نیمه ابری تا ابری طی ساعاتی همراه با وزش باد، بارش باران گاهی رگبار باران، رعدوبرق و وزش تندباد لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی بیان کرد: جهت وزش باد غالباً جنوب شرقی تا شمال شرقی گاهی شمال غربی با سرعت ۱۴ تا ۴۲ و در هنگام وقوع تندباد بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی ادامه داد: ارتفاع موج دریا بین ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود و در هنگام وقوع تندباد ارتفاع موج به ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی بیش از ۲۱۰ سانتیمتر نیز می‌رسد.

 کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت چهار و ۱۶ دقیقه، مد اول دریا ساعت ۱۰ و ۱۵ دقیقه، جزر دوم ساعت ۱۵ و پنج دقیقه و مد دوم در ساعت ۲۱ و ۳۴ دقیقه خواهد بود.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر