کد خبر : 19562

استان بوشهر؛

برگزاری 430 برنامه فرهنگی در هفته کتاب

برگزاری 430 برنامه فرهنگی در هفته کتاب

مدیر کل کتابخانه های بوشهر گفت: در بیست و ششمین دوره گرامیداشت هفته کتاب 430 برنامه فرهنگی در استان بوشهر برگزار می شود.

به گزارش بوشهر24، سید علی هاشمی با بیان اینکه "حال خوش خواندن" شعار هفته کتاب و کتابخوانی امسال است افزود: نشست کتابخوان تخصصی، کتابخوان مدرسه، کتابخوان کتابخانه ای، بررسی و نقد کتاب، رونمایی کتاب، جمع خوانی کتاب، مسابقات کتابخوانی، خلاصه نویسی کتاب و قصه گویی از جمله برنامه های هفته کتاب در استان بوشهر است.

وی اضافه کرد: نشست فعالان عرصه کتاب با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، نشست تخصصی کتابخوان با موضوع علم اطلاعات و دانش شناسی با حضور متخصصان این رشته، برگزاری همایش کتاب و تجلیل از کتابداران و کتابخوانان در روز 22 آبان از دیگر برنامه های گرامیداشت این هفته است.

مدیرکل کتابخانه های استان بوشهر با اشاره به فعالیت 64 کتابخانه در این استان گفت: در حال حاضر 34 هزار و 500 نفر عضو این کتابخانه ها هستند که از 870 هزار منبع کتاب بهره می برند.

وی اظهار کرد: در استان بوشهر گروه کودک و نوجوان با 23 درصد بیشترین سهم عضویت در کتابخانه ها را دارند و پس از آن جوانان و میانسالان به ترتیب با 23 و 13درصد در رده های بعدی قرار دارند.

هاشمی با بیان اینکه بانوان با 55 درصد عضویت نسبت به آقایان کتابخوان تر هستند تصریح کرد: میل به مطالعه در دوره ابتدایی 37 درصد در دوره راهنمایی 16 درصد و در دوره دانشگاه 14 درصد است.

وی با بیان اینکه در افق سال 1404 باید تعداد کتابخانه های استان به 130 کتابخانه برسد اضافه کرد: بیشتر مشکلات کتابخانه ها در حوزه زیربنایی است که در همین ارتباط 500 میلیون تومان برای تعمیر، تجهیز، توسعه و بازسازی و 2 میلیارد تومان هم برای ساخت کتابخانه های جدید در نظر گرفته شده است.

/خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر