کد خبر : 19579

تعاملات با آسیای شرق؛

امضای ۵ تفاهم‌نامه همکاری استان بوشهر با هیئت اقتصادی کره جنوبی

امضای ۵ تفاهم‌نامه همکاری استان بوشهر با هیئت اقتصادی کره جنوبی

در مراسمی با حضور استاندار بوشهر و هیات تجاری، اقتصادی از کره جنوبی، 5 تفاهم نامه همکاری در زمینه های بندری، نفت و گاز و قطار بین شهری به امضا مدیران مربوطه رسید.

به گزارش بوشهر24 به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، این تفاهم نامه به امضای مدیر کل بندر و دریانوردی بوشهر، مدیرکل شرکت شهرک های صنعتی و مدیرعامل شهرک جدید عالی شهر و نمایندگان هیات اقتصادی کره ای به امضا رسید.

بر اسا این گزارش، در زمینه بندر تفاهم نامه سرمایه گذاری در زمینه فعالیت های صنعتی، لجستیکی و ارزش افزوده در اراضی مجتمع بندری نگینٰ تفاهم نامه احداث هتل دریایی در شهر بوشهر و تفاهم نامه احداث پایانه صادراتی مواد  معدنی در خورشهاب استان بوشهر  امضا شد ضمن اینکه یک تفاهم نامه برای احداث قطاری بین شهری بوشهر و عالی شهر واحداث پالایشگاه نفت در منطقه ویژه شمال استان هم به امضا رسید.

رئیس بخش نفت گاز هیات کره ای در این نشست با قدردانی از دعوت مسوولان استان بوشهر برای امضا تفاهم نامه گفت:  ایران و کره جنوبی  سابقه ددوستی زیادی دارند و این فرصت خوبی برای توسعه همکاری هاست.

هنگ اوک سون افزود: مهم نیست که اکنون شرایط ایران چگونه است بلکه دوستیها باید پایدار باشد و با این شرایط دوستی، کارها پیش می رود.

وی ادامه داد: از استقبال گرم مسئولان استان بوشهر تشکر می کنم و عمیقا آرزو دارم که این بازدیدها و جلسات نتایج خوب و مورد رضایتی برای دو طرف داشته باشد.

رئیس بخش ساختمان هیات کره ای ه م گفت: بر اساس این تفاهم نامه ها، ما در زمینه کار خود در زمینه پالایشگاه نفتی در این استان آغاز می کنیم.

چانگ او سانگ اضاهف کرد: به خاطر مشاوره های خوبی که به ما شد بوشهر را برای سرمایه گذاری انتخاب کردسیم ضمن اینکه بوشهر یک منطقه خوب در زمینه انرژی هم هست.

ارسال نظر