کد خبر : 19588

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر :

بارش باران پاییزی در استان بوشهر ۷۲ میلیمتر افزایش یافت

بارش باران پاییزی در استان بوشهر ۷۲ میلیمتر افزایش یافت

مدیرکل هوشناسی استان بوشهر با اشاره به اینکه در پاییز امسال نسبت به سال گذشته بارش باران افزایش یافته است گفت: در ۱۹ روز فصل پاییز ۷۳.۲ میلیمتر بارش باران در استان بوشهر ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۷۳ برابر افزایش داشته است.

به گزارش بوشهر24، فرج الله شکوهی‌پور صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر از استقرار سامانه بارشی در استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده تقویت و تشدید ناپایداری‌های جوی به‌صـورت بارش باران گاهی رگبار باران همراه با رعدوبرق، وزش تندباد  است.

وی بیان کرد: فعالیت یک سامانه بارشی در استان آغاز شده که سبب بارندگی، رعد و برق و وزش باد در بیشتر مناطق می‌شود.

مدیرکل هوشناسی استان بوشهر با بیان اینکه بیشترین بارش‌ها در شمال استان، سپس در قسمت‌های مرکزی و جنوبی استان است تصریح کرد: بارندگی‌ها تا روز دوشنبه ادامه دارد و سامانه بارش جدیدی نیز از روز سه شنبه استان بوشهر را در بر می‌گیرد که شدت بارش‌ها در روز چهارشنبه و پنج شنبه پیش بینی شده است.

شکوهی‌پور با بیان اینکه زمان دقیق بارش باران هیچگاه نمی‌توان پیش بینی و اعلام کرد گفت: درصد میزان بارش می‌توان ارزیابی کرد ولی تا مستقر نشدن مدل‌ها و سامانه بارشی، زمان دقیق آن نمی‌توان اعلام کرد.

وی از افزایش میزان بارش باران در فصل پاییز امسال در استان بوشهر خبردادو بیان کرد: تا 19 مهر امسال 73.2 میلیمتر بارش باران در استان بوشهر ثبت شده که این میزان در فصل پاییز سال قبل صفر بوده است.

مدیرکل هوشناسی استان بوشهر با بیان اینکه بارش باران در استان بوشهر نسبت به میانگین بلند مدت نزدیک است خاطر نشان کرد: بارش باران در  میانگین بلند مدت 85 میلیمتر بوده که نسبت به 73.2 میلیمتر  پاییز امسال  به این میانگین نزدیک است.

وی بیان کرد: در 19 روز فصل پاییز 73.2 میلیمتر بارش باران در استان بوشهر ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 73 برابر افزایش داشته است.

شکوهی‌پور افزود: در 19 روز گذشته بیشترین بارش باران به میزان 138.9 میلیمتر در دیلم و کمترین آن در عسلویه به میزان 7.3 میلیمتر در عسلویه ثبت شده است.

/تسنیم

ارسال نظر