کد خبر : 19592

رئیس دانشگاه پیام نور بوشهر خبر داد؛

راه‌اندازی استارتاپ نخل‌وخرما در بوشهر باهدف حمایت از ایده‌های نو

راه‌اندازی استارتاپ نخل‌وخرما در بوشهر باهدف حمایت از ایده‌های نو

رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر گفت: هدف از راه اندازی رویداد کارآفرینی نخل و خرما حمایت از ایده های جدید و تازه در زمینه کاشت، داشت و برداشت تا بسته بندی و صادرات خرما است.

به گزارش بوشهر24، روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان بوشهر، محمد رضا بحرانی ظهر یکشنبه در دیدار با مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر اظهار داشت: دانشگاه پیام نور استان بوشهر در آذرماه سال جاری میزبان رویداد کارآفرینی نخل و خرماست و هدف از راه اندازی این رویداد حمایت از ایده های جدید و تازه در زمینه کاشت داشت و برداشت تا بسته بندی و صادرات خرما است.

وی اضافه کرد: باغداران کشور ما سال‌هاست که به صورت سنتی نخلداری می کنند که این موضوع آسیب‌های زیادی به بخش کشاورزی زده است و نیاز به نوآوری و استفاده از ایده های نو دراین زمینه وجود دارد.

بحرانی افزود: با معاونت علمی ریاست جمهوری برای اعطای مجوز کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار خرما به توافقاتی رسیده‌ایم که در این زمینه می‌توانیم با کمک شرکت شهرک‌های صنعتی  استان به نتیجه مطلوب برسیم.

وی در خصوص لزوم ایجاد پژوهشکده‌های مختلف در سطح استان نیز گفت: امیدواریم بتوانیم با همکاری شرکت شهرک های صنعتی و سایر بخش های استان پژوهشکده های مشترکی در زمینه های مختلف در سطح استان ایجاد کنیم.

رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر با اشاره به بحث نیاز استان بوشهر به روانشناسی صنعتی گفت: با توجه به وجود صنایع عظیم گاز و پتروشیمی دراستان بوشهر  بحث نیاز استان به روان شناسی صنعتی هم وجود دارد زیرا در صنعت بحث اشتغال به تنهایی آسیب های روانی ایجاد می کند و امکان ایجاد دفتر مطالعات پیامدهای روانی صنعتی شدن در استان وجود دارد.

ارتباط صنعت با دانشگاه هنوز خیلی ضعیف است

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر نیز گفت: ارتباط صنعت با دانشگاه هنوز خیلی ضعیف است و با وجود حمایت هاو تبلیغات انجام شده، شرکت‌ها و دانشگاه‌ها هنوز نتوانسته‌اند تعامل خوبی با هم داشته باشند.

مهدی صفوی افزود: خوشه صنعتی خرما به عنوان بزرگترین پروژه صنعتی خرما را در استان پیاده سازی کردیم و حدود سه سال روی این موضوع وقت گذاشتیم و برای آن چشم اندازی ترسیم کردیم که تاکنون توانسته‌ایم به این چشم انداز برسیم و در این کار تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های استان بوشهر بوده است.

وی افزود: برای جذب ایده‌های جدید در زمینه خرما در بحث استارتاپ‌ها هم ورود کردیم که امیدواریم با دانشگاه پیام‌نور هم افزایی داشته باشیم.

صفوی در خصوص تعامل شرکت شهرک‌های صنعتی با دانشگاه گفت: آماده همکاری با دانشگاه‌های استان هستیم و به همین منظور در شهرک صنعتی ۲ فضایی مناسب برای حضور اساتید و دانشجویان فراهم است که واحدهای صنعتی بتوانند از مشاوره های آنان بهره مند شوند.

ایجاد ارتباط بازار با صاحبان ایده

معاون دانشگاه پیام نور استان بوشهر نیز در این جلسه گفت: یکی از اهداف ما از برگزاری رویداد کارآفرینی نخل وخرما ارتباط هرچه بیشتر بازار با صاحبان ایده هست که شرکت شهرک های صنعتی به واسطه ارتباطی که با واحدهای صنعتی استان که به طور مستقیم و غیر مستقیم در زمینه خرما  و نخل  فعالیت دارد می تواند دراین زمینه راهگشا باشد.

 دراین جلسه توافق شد که شرکت شهرک های صنعتی زمینه ارتباط هرچه بیشتر صنایع مرتبط با نخل وخرمای استان با رویداد کارآفرینی نخل و خرمای دانشگاه پیام نور را فراهم کند و از ظرفیت این شرکت‌ها برای حمایت مالی این رویداد کمک بگیرد. همچنین با تهیه پورپوزال برای راه‌اندازی کانون دانش، صنعت و بازار نخل و خرما با مجوز معاونت علمی ریاست جمهوری به صورت مشترک اقدام شود.

رویداد کارآفرینی نخل و خرما ششم تا هشتم آذرماه سال جاری به میزبانی دانشگاه پیام نور بوشهر برگزار می شود.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر