کد خبر : 19593

فرماندار کنگان:

برنامه‌های هفته وحدت با مشارکت شیعه و سنی در کنگان برگزار می‌شود

برنامه‌های هفته وحدت با مشارکت شیعه و سنی در کنگان برگزار می‌شود

فرماندار شهرستان کنگان گفت: برنامه‌های هفته وحدت با مشارکت شیعه و سنی در کنگان برگزار می‌شود.

به گزارش بوشهر24، فتح اله نوروزی ظهر یکشنبه در نشست هماهنگی برنامه‌ریزی هفته وحدت شهرستان کنگان ضمن گرامیداشت هفته وحدت و مناسبات ماه ربیع الاول بر استفاده از تمام ظرفیتها و هماهنگی ادارات و نهادهای شهرستان برای هرچه مطلوبتر برگزار کردن برنامه های دراین هفته تاکید کرد.

وی افزود: هفته  وحدت، فرصت مناسبی است تا ضرورت همبستگی و یکدلی جهان اسلام به ویژه در این زمان پُر از فتنه و آشوب، با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

نوروزی گفت: پیام هفته وحدت این است که با دست اتحاد و ذهن هوشیار، در سایه دستورات پیامبر خدا(ص) و عترت پاک آن حضرت، مجال از تفرقه افکنیِ بیگانگان بگیریم.

فرماندار اظهار داشت: وحدت اسلامی قوی ترین عامل توانمندی و اقتدار امت اسلام محسوب می شود و هفته وحدت باید فرصتی برای تبیین اخلاق در جامعه به خصوص بین نسل جوان است.

نماینده عالی دولت در شهرستان کنگان گفت: امنیت، آرامش و توسعه جوامع بشری رهاورد وحدت است که باید قدر دا آن باشیم.

نوروزی تصریح کرد: هفته وحدت سبب می شود همه مسلمانان با تکیه بر اشتراکات دینی خود از تفرقه و پراکندگی به دور بمانند. تفرقه بین مذاهب مختلف جز برنامه های استکبار است و باید مراسم های هفته وحدت را پر رنگ تر اجرا نماییم.

وی بیان کرد: وحدت رمز اصلی پیروزی انقلاب و عامل اصلی تداوم آن بوده و هدف دشمنان از تفرقه میان مردم و اقوام، ایجاد اغتشاش و تسلط بر کشورها است.

نوروزی خاطر نشان کرد: حضرت محمد مصطفی (ص) نبی مکرم اسلام، مهمترین رکن و بهترین محور برای وحدت مسلمانان جهان است.

فرماندار یادآور شد: حفظ وحدت از مهمترین سفارشات شهدا و صالحان دین مبین اسلام است.

لزوم تحقق اتحاد اسلامی

حجت الاسلام محمود محمودی امام جمعه کنگان نیز در این نشست با گرامیداشت هفته وحدت گفت: هفته وحدت از افتخارات نظام دینی و از ابتکارات امام امت است.

محمودی با استناد به آیات و روایات در خصوص وحدت و بیان سیره حضرات معصومین و بزرگان دین در این خصوص بیان کرد: وحدت از ضروریات اول جهان اسلام است و امت اسلامی بیش از هر زمان دیگری نیازمند تحکیم همدلی و وحدت است.

امام جمعه کنگان تصریح کرد: تکلیف مهم ما به عنوان امت اسلام این‌ است که میراث گران‌سنگ امام راحل را پاس داشته و با تمام توان در مسیر تحقق «اتحاد اسلامی» بکوشیم.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر