کد خبر : 19601

مدیرکل کمیته امداد بوشهر:

پرداخت ۴۲ میلیارد ریال زکات از سوی مردم بوشهر در سال جاری

پرداخت ۴۲ میلیارد ریال زکات از سوی مردم بوشهر در سال جاری

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از پرداخت ۴۲ میلیارد ریال زکات از سوی مردم بوشهر در سال جاری خبر داد.

به گزارش بوشهر24، احمد لطفی صبح دوشنبه در نشست شورای زکات با بیان اینکه یکی از راه‌های مشارکت مردم در حل مشکلات نیازمندان پرداخت زکات است، اظهار داشت: مردم نیکوکار و نوع دوست استان بوشهر در پرداخت زکات و کمک به نیازمندان در کشور پیشتاز هستند.

لطفی با اشاره به وصول زکات در استان افزود: با مشارکت مردم نیکوکار و کشاورزان استان، از ابتدای سال جاری تا کنون ۴۲ میلیارد ریال زکات در استان جذب شده است که نسبت به مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه زکات‌های وصولی در حل مشکلات مستمندان و مددجویان  هزینه می‌شود افزود: از کل زکات جذب شده بالغ بر ۹۹ درصد در کمک به نیازمندان در سرفصل‌های مسکن، جهیزیه، درمان، فرهنگی، تحصیل، آموزش و معیشت نیازمندان و مابقی در پروژه‌های عام المنفعه مناطق محروم هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر خاطر نشان کرد: عمده ظرفیت زکات در استان بوشهر خرما و گندم است که در چند سال اخیر به دلیل کاهش بارندگی، تولید محصولات کشاورزی کمتر شده است، اما در سال زراعی جدید پیش بینی می‌شود با افزایش بارندگی‌ها زکات بیشتری جذب شود.

لطفی بیان کرد: در راستای جذب زکات واجب تاکنون بالغ بر ۳۰ هزار کیلوگرم خرما از باغداران دریافت شد که با توجه به اینکه، این محصول بخشی از سبد غذایی خانواده‌ها است، در بین نیازمندان توزیع شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به ساخت بیش از هزار واحد مسکن روستایی برای نیازمندان گفت: بخشی از زکات جمع آوری شده در جهت ساخت مسکن به نیازمندان پرداخت می‌شود.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر