کد خبر : 19606

در روزهای آخر هفته؛

بارش‌ها در استان بوشهر شدت می‌گیرد

بارش‌ها در استان بوشهر شدت می‌گیرد

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از بارش‌های شدید در استان طی روزهای آخر هفته جاری خبر داد و گفت: آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست.

به گزارش بوشهر24، پیام مساعدی اظهار داشت: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی جوی، فعالیت دومین سامانه بارشی در هفته جاری از بامداد روز چهارشنبه در نیمه شمالی استان آغاز می شود.

وی اضافه کرد: روزهای پنج شنبه و جمعه ضمن تداوم و تقویت ناپایداری‌ها، بارندگی به صورت بارش باران گاهی رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد در سطح استان ادامه خواهد یافت.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به بارش شدید باران در ساعاتی از روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در مناطق شمالی و مرکزی استان، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست.

وی افزود: از چهارشنبه شب و طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه به سبب وزش باد شدید و گاهی تندبادهای لحظه‌ای خلیج فارس کاملا مواج و متلاطم خواهد بود. توصیه می‌شود در هنگام دریانوردی ملاحظات ایمنی مد نظر قرار گیرد.

مساعدی ادامه داد: برای ساعات آینده آسمان استان کمی تا قسمتی ابری در برخی نقاط مه صبحگاهی و کاهش دید، گاهی افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده باران و رعدوبرق بویژه بر روی دریا پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ کیلومتر در ساعت و در برخی ساعات تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و طی ساعاتی تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت شش و ۱۵ دقیقه، مد اول دریا ساعت ۱۲ و ۳۴ دقیقه، جزر دوم ساعت ۱۶ و ۲۶ دقیقه و مد دوم در ساعت ۲۲ و ۵۴ دقیقه خواهد بود.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر