کد خبر : 19616

آرزوی سید کوچک به تحقق پیوست؛

بنیادهای دستور گویش دشتی رونمایی شد

بنیادهای دستور گویش دشتی رونمایی شد

بنیادهای دستور گویش دشتی نوشته سید کوچک هاشمی زاده در شهرستان 86 هزارنفری دشتی رونمایی شد.

به گزارش بوشهر24، عبدالله نادری در آیین رونمایی از کتاب بنیادهای دستور گویش دشتی نوشته سید کوچک هاشمی زاده که پیش از ظهر امروز در کتابخانه حقایق نگار خورموج برگزار شد اظهار داشت: پایداری اندیشه انسان به ثبت و نوشتن آن در قالب کتاب میسر می‌شود و از نسلی به نسل دیگر می‌رسد و از دوره‌ای به دوره دیگر انتقال می‌یابد.

فرماندار شهرستان دشتی افزود: اگر قلم و نویسندگی نبود، گفتارهای ارزنده انبیا و اولیا و گذشتگان نیز باقی نمی‌ماند.

وی یادآور شد: نویسنده آگاه و متعهد همچون طبیبی حاذق و خبیر است که ابتدا باید از دانش طب اطلاع و آگاهی کافی به دست آورد و خود را از همه جهت آماده علاج بیماران نماید.

نادری با تقدیر از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی جهت چاپ این کتاب اضافه کرد: هاشمی زاده نویسنده‌ای آگاه به زمان خود و مردم روزگار بوده که با سلاح قلم به میدان آمده و برای مردم روزگار خود و به‌ویژه دشتی چیزی نوشته که موردنیاز آن‌هاست.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی نیز بیان داشت: هاشمی زاده از حدود نیم‌قرن پیش تاکنون به انجام کارهای پژوهشی ارزنده‌ای دست زده و آثار گران‌بهایی را به زبان پرارج فارسی تقدیم کرده است.

حمید زارعی ادامه داد: اداره فر فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی از یک سال پیش در راستای وظایف فرهنگی و علمی خود بر آن شد تا کتاب بنیادهای دستور گویش دشتی را به چاپ برساند و خدا را شکاریم این مهم محقق شد.

وی تصریح کرد: این کتاب هدیه‌ای از نویسنده محترم به فرزندان امروز و فردای این دیار دانش‌پرور است تا با واژگان پر از مهر گویش مادری‌شان عشق و دوستی را به هم دیاران خود تقدیم کنند.

/خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر