کد خبر : 19618

ظرف تنها 40 دقیقه؛

مقاومت با 100 راکت و خمپاره مواضع صهیونیست‌ها را هدف قرار داد

مقاومت با 100 راکت و خمپاره مواضع صهیونیست‌ها را هدف قرار داد

منابع صهیونیستی از شلیک ده‌ها فروند راکت نیروهای مقاومت فلسطین به اراضی اشغالی و هدف قرار گرفتن یک دستگاه اتوبوس شهرک‌نشینان و به صدا درآمدن آژیر خطر در حومه غزه خبر دادند.

نیروهای مقاومت فلسطینی در پاسخ به حملات دیشب رژیم صهیونیستی به خان‌یونس، شامگاه دوشنبه شهرک‌های حومه نوار غزه را هدف حملات راکتی و خمپاره‌ای خود قرار دادند.

رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند که شامگاه دوشنبه بیش از ۱۰۰ راکت و خمپاره از غزه به سمت شهرک‌های «سدیروت»، «نتیفوت» و «حوف اشکلون» در نزدیکی غزه شلیک شدند.

 

منابع صهیونیستی تاکید کردند که در این حملات راکتی نیروهای مقاومت یک دستگاه اتوبوس شهرک‌نشینان در نزدیکی نوار غزه هدف قرار گرفته است و آژیر خطر در شهرک‌های اطراف غزه به صدا درآمده است.

شبکه العربیه اعلام کرد که ۱۰ نفر از شهرک‌نشینان در این حملات موشکی فلسطینیان زخمی شده‌اند که وضعیت جسمانی یکی از آنها وخیم است.

 

خبرنگار شبکه تلویزیونی «کان» گفت که نیروهای مقاومت مستقر در غزه ظرف ۴۰ دقیقه، بیش از ۱۰۰ راکت و خمپاره به سوی اراضی اشغالی شلیک کرده‌اند.

اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین اعلام کرد که حملات شامگاه دوشنبه در پاسخ به شهادت دیشب هفت نفر از نیروهای مقاومت در جنوب نوار غزه صورت گرفته است.

 

مسئولان صهیونیستی از شهرک‌نشینان خواستند تا برای در امان ماندن از راکت‌های شلیک شده از غزه به امکن امن و پناهگاه‌ها بروند.

 

 

در همین حال، خبرنگار المیادین گفت که آژیر خطر در شهرک‌های نظیر بیت لحم، الخلیل، البحر المیت و اریحا به صدا درآمده است.

جنگنده‌های اسرائیلی هم در واکنش به این حملات راکتی، یک پایگاه مقاومت فلسطین در شمال نوار غزه را هدف قرار دادند، اما این حمله تلفاتی نداشت.

جنگنده‌های اسرائیلی همچنین پایگاه‌های مقاومت را در منطقه المحررات بین خان یونس و رفح هدف قرار دادند.

منابع خبری افزودند: یکی از راکت‌های شلیک شده به منزل مسکونی شهرک‌نشینان در شهرک «نتیفوت» اصابت کرده است. علاوه بر آن، اصابت یک راکت به شهرک سدیروت، موجب نشتی گاز آن شده است.

 

 

جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه‌ای مسئولیت این حملات راکتی را بر عهده گرفته است.

سامانه دفاعی موشکی «گنبد آهنین» تعدادی از راکت‌ها را منهدم کرد، اما با توجه به حجم بالای راکت‌های شلیک شده از غزه، بسیاری از آنها به اهداف مورد نظر در اراضی اشغالی اصابت کرده است.

شبکه الجزیره خبر داد، نخست‌وزیر و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پس از این حملات راکتی، جلسه فوری برگزار کردند.

وزارت خارجه روسیه ضمن هشدار درباره آغاز درگیری گسترده در غزه، خواستار بازگشت به مرحله آتش بس شد.

 

 

در حملات هوایی رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف شمال نوار غزه، دو نفر از فلسطینیان شهید و سه نفر زخمی شدند.

منابع خبری می‌گویند که تعداد تلفات صهیونیست‌ها نیز در حملات راکتی فلسطینیان به ۱۸ زخمی افزایش پیدا کرده است.

/خبرگزاری فارس

ارسال نظر