کد خبر : 19623

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت:

۶ میلیون تن انواع مواد معدنی در استان بوشهر استخراج شد

۶ میلیون تن انواع مواد معدنی در استان بوشهر استخراج شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به افزایش ۲ برابری استخراج مواد معدنی در استان بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال ۶ میلیون تن انواع مواد معدنی نظیر سنگ لاشه، سنگ گچ، سنگ آهک، مارن از ۱۱۰ معدن استان استخراج شده است.

به گزارش بوشهر24، سید حسین حسینی محمدی ظهر امروز در سومین جلسه شورای معادن استان بوشهر با اشاره به آخرین وضعیت پهنه‌های اکتشافی استان بوشهر اظهار داشت: حجم عملیات اکتشافی شناسایی قیر طبیعی و فسفات شامل سه گستره مطالعاتی به میزان 481کیلومتر مربع در شهرستان دشتستان ، 314کیلومتر مربع در شهرستان دشتی و یک‌هزار و 627 کیلومتر مربع در شهرستان دیر است.

وی از عملیات اکتشاف آهک پر عیار در دشتی و دشتستان خبردادو  بیان کرد: این عملیات در معادن آهک به مساحت 62 کیلومتر مربع توسط سازمان ایمیدرو در دو پهنه  اکتشافی شهرستان دشتی و دشتستان  با پیشرفت فیزیکی بالا 90درصد در مرحله فاز پی‌جویی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: شورای معادن استان متشکل از دستگاههای اجرایی مرتبط با فعالیت‌های معدنی به منظور تصمیم گیری و بررسی لازم در اجرای مطالعات اکتشافی معادن و همچنین رفع موانع و مشکلات بهره برداران  معدنی طبق دستوالعمل‌ها و قوانین معادن در طول سال برنامه ریزی و تشکیل می‌شود.

حسینی محمدی با اشاره به فعال بودن 110 معدن مصلح ساختمانی استان بوشهر خاطر نشان کرد: در نیمه نخست امسال از 110 معدن فعال افزون بر 6 میلیون تن انواع مواد معدنی نظیر سنگ لاشه، سنگ گچ، سنگ آهک، مارن و غیره استخراج شده است.

وی با بیان اینکه  این میزان استخراج با سرمایه گذاری450 میلیارد ریال  انجام شده تصریح کرد: در استخراج مواد معدنی یاد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 2 برابری دارد یک‌هزار 165 نفرمشغول بکار بوده است.

/تسنیم

ارسال نظر