کد خبر : 19631

مدیرکل کمیته امداد بوشهر:

خیران بوشهری ۷ میلیارد تومان به ایتام منطقه کمک کردند

خیران بوشهری ۷ میلیارد تومان به ایتام منطقه کمک کردند

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در هفت ماه امسال، خیران استان بوشهر در قالب طرح اکرام ایتام، ۷ میلیارد تومان به ایتام تحت پوشش این نهاد پرداخت کردند.

به گزارش بوشهر24، احمد لطفی ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت رسیدگی به ایتام هدف اصلی اجرای طرح اکرام را استفاده از مشارکت مردمی، رسیدگی و مساعدت به ایتام و خانواده‌های نیازمند دانست و اظهار داشت: 12 هزار کودک یتیم و بی‌بضاعت استان بوشهر از برنامه‌های طرح حمایت خیران در قالب طرح اکرام استفاده می‌کنند.

وی، بهبود معیشت و تکریم ایتام را از اهداف مهم اجرای طرح اکرام ایتام دانست و افزود: خیران و نیکوکاران  با مشارکت در طرح اکرام ایتام اقدامات اساسی برای رفع نیازهای خانواده‌های ایتام از جمله مسکن، تحصیل، ازدواج و درمان انجام می‌دهند.

لطفی،با بیان اینکه افراد خیر و نیکوکار در طرح اکرام ایتام کفالت مالی و  معنوی کودکان یتیم را بر عهده دارند گفت:یکی از طرح‌های موفق اجرای طرح اکرام ایتام است که  توانسته بخش عمده‌ای از جامعه خیران استان را به خود جذب کند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه در هفت ماه امسال شاهد افزایش 124 درصدی کمک‌های حامیان خیر در طرح اکرام نسبت به مدت مشابه در سال گذشته هستیم خاطر نشان کرد: در هفت ماه امسال،  خیران در اجرای طرح اکرام ایتام، 7 میلیارد تومان به ایتام تحت پوشش این نهاد پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال افزایش بیش از 2 برابر افزایش دارد.

وی افزود: خیران در طرح یاد شده با وجود گرانی‌ کالاها، خود را مکلف به رسیدگی مشکلات ایتام می‌دانند.

لطفی تقویت حس همدلی و همکاری در جامعه اسلامی، ترویج سنت حسنه احسان به ایتام و خانواده‌های نیازمند را از اهداف مهم اجرای طرح اکرام ایتام دانست و گفت: ایجاد زمینه مشارکت افراد خیر و نیکوکار، رعایت عزت نفس و حفظ کرامت انسانی ایتام و خانواده‌های نیازمند از دیگر اهداف کمیته امداد در اجرای طرح اکرام ایتام است.

/تسنیم

ارسال نظر