کد خبر : 19632

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر:

معرفی 24 روستای استان بوشهر به عنوان روستای منتخب گردشگری

معرفی 24 روستای استان بوشهر به عنوان روستای منتخب گردشگری

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر گفت: 24 روستای استان که دارای ظرفیت ها و شاخص های اولیه و اساسی گردشگری هستند به عنوان روستاهای منتخب معرفی شدند.

به گزارش بوشهر24، فاطمه دهقانی در کارگاه آموزشی  توامندسازی دهیاران روستاهای منتخب گردشگری بیان کرد: گردشگری روستایی در دنیای امروز یکی از بخش های مهم فعالیت های اقتصادی به حساب می آید که در همین راستا استان بوشهر اقدام به تدوین و اجرای طرح توسعه گردشگری با محوریت رونق اقتصادی و اشتغال پایدار در سه حوزه شهری، روستایی و عشایری نموده است.

وی افزود: در راستای اجرای این طرح در مناطق روستایی، 24 روستای استان که دارای ظرفیت ها و شاخص های اولیه و اساسی گردشگری هستند به عنوان روستاهای منتخب معرفی شدند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر تاکید کرد: استفاده از قابلیت‌های گردشگری روستاها به آموزش روستائیان نیازمند است، لذا برگزاری کارگاه آموزشی توانمندسازی از پیش نیازهای اساسی محقق نمودن طرح توسعه گردشگری روستایی است.

دهقانی گفت: در همین راستا کارگاه های آموزشی گردشگری ویژه دهیاران منتخب استان با هدف توان افزایی و بالابردن سطح اطلاعات دهیاران در حوزه گردشگری و بوم گردی برگزار می شود.

/خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر