کد خبر : 19639

فرماندار شهرستان دشتی:

سیدمحمدرضا هاشمی‌زاده چهره ماندگار ادبی دشتی تجلیل شد

سیدمحمدرضا هاشمی‌زاده چهره ماندگار ادبی دشتی تجلیل شد

در مراسمی با حضور فرماندار شهرستان دشتی تجلیل از چهره‌های ماندگار، هنرمندان فعال و پیشکسوت این شهرستان برگزار شد.

به گزارش بوشهر24، فرماندار دشتی عصر امروز در دیدار و تکریم از سیدمحمدرضا هاشمی‌زاده چهره ماندگار ادبی دشتی اظهار داشت: استفاده از  دانش پیشکسوتان، بهترین و مهم‌ترین مؤلفه‌ها برای پرورش استعدادهای جامعه است چراکه معمولاً این امر در شهرستان‌ دشتی از اهمیت زیادی برخوردار است.

عبدالله نادری افزود: مسئولان با دیدار و تقدیر از هنرمندان فعال و پیشکسوت می‌توانند ادامه مسیر فعالیت را برای آنان هموارتر کنند و سبب دلگرمی آنان شوند.

وی بیان کرد: نام هاشمی‌زاده در تاریخ ادبی جنوب پرآوازه و بلند است و آثار گرانبهایی را به جامعه تقدیم کرده است.

فرماندار شهرستان دشتی با اشاره به اینکه این شهرستان در ادوار مختلف دارای پیشینه تاریخی فرهنگی و ادبی پرافتخاری است گفت: تجلیل از چهره‌های ماندگار، هنرمندان فعال و پیشکسوت می‌تواند ادامه مسیر فعالیت را برای آنان هموارتر کند.

وی تصریح کرد: آنچه هاشمی‌زاده را تاکنون سرپا نگهداشته عشق به هنر و شعر است.

سیدمحمدرضا هاشمی‌زاده نیز با تقدیر از فرماندار دشتی اظهار داشت: حضور مسئولان سبب دلگرمی پیشکسوتان برای فعالیتهای ادبی و هنری است.

شاعر آیینی دشتی افزود: 32 سال در آموزش وپرورش خدمت کردم و چنددهه در جامعه ادبی به تربیت شاعران پرداخته و 7 کتاب تألیف شده و بزرگترین سرمایه زندگی‌ام شاگردان و آثار ادبی و احترام و عزتی است که بین مردم دارم.

رئیس  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی نیز گفت: هاشمی‌زاده یکی از  چهره‌های ماندگار ادبی و هنری دشتی است که خدمات ارزنده‌ای به جامعه ادبی کرده است.

حمید زارعی خاطرنشان کرد: هاشمی‌زاده با وجود مشکلات جسمی هنوز نسبت به جامعه مسئول است و شاعران جوان و مستعد از محضرش تلمذ می‌کنند.

در این دیدار از هاشمی‌زاده به‌عنوان  چهره ماندگار ادبی دشتی تجلیل شد.

/تسنیم

ارسال نظر