کد خبر : 19640

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر:

صادرات محصولات کشاورزی و آبزیان استان بوشهر افزایش یافت

صادرات محصولات کشاورزی و آبزیان استان بوشهر افزایش یافت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به تولید بیش از ۱۵۴هزار تن خرما و افزون بر ۶۰هزار تن انواع آبزیان در استان بوشهر گفت: با ایجاد واحدهای فرآوری و بسته‌بندی، صادرات محصولات کشاورزی و آبزیان استان بوشهر افزایش یافته است.

به گزارش بوشهر24،محمدتقی منوچهری  بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با تأکید بر نقش مهم فرآوری محصولات در بازاریابی و صادرات اظهار داشت: تعداد واحدهای بسته‌بندی و فرآوری خرما 72 واحد با سرمایه‌گذاری 355 میلیارد ریال و اشتغال 2814 نفر و ظرفیت اسمی تولید 80 هزار تن است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر به ظرفیت فرآوری آبزیان پرداخت و افزود: تعداد واحدهای بسته‌بندی و فرآوری آبزیان 29 واحد با سرمایه‌گذاری 774 میلیارد ریال و اشتغال 902 نفر است که ظرفیت اسمی تولید این واحدها 51هزار و  431 تن در سال می‌باشد.

وی از ایجاد 30 واحد سردخانه با ظرفیت 28هزار تن سردخانه‌ای برای نگهداری خرما و صنایع جانبی در واحدهای بسته‌بندی خرما در استان بوشهر خبر داد.

منوچهری با بیان این‌که 4 واحد صنایع فرآوری گوجه‌فرنگی با ظرفیت 14هزار تن در استان بوشهر ایجاد شده است خاطرنشان کرد: ایجاد 10 واحد جدید صنایع بسته‌بندی و فرآوری خرما با ظرفیت 20هزار تن در یک دوره 5ساله ــ که ظرفیت بسته‌بندی و فرآوری این محصولات به 100هزار تن می‌رسد ــ از برنامه آینده سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر است.

وی از افزایش توان ظرفیتی 5 واحد جدید صنایع فرآوری آبزیان از 10هزار تن به 61هزار و 431 تن در استان بوشهر خبر داد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به تولید بیش از 154هزار تن خرما و افزون بر 60هزار تن انواع آبزیان در استان بوشهر گفت: با ایجاد واحدهای فرآوری و بسته‌بندی، صادرات محصولات کشاورزی و آبزیان استان بوشهر افزایش یافته است.

/تسنیم

ارسال نظر