کد خبر : 19648

دبیر جشنواره استانی علامه حلی(ره) در بوشهر:

برگزیدگان جشنواره استانی علامه حلی در بوشهر تجلیل شدند

برگزیدگان جشنواره استانی علامه حلی در بوشهر تجلیل شدند

در آیین اختتامیه سومین جشنواره استانی علامه حلی(ره) در بوشهر ۲۲ نفر از حوزه علمیه برادران و خواهران تجلیل شدند.

به گزارش بوشهر24، امام جمعه موقت بوشهر ظهر امروز در آیین اختتامیه سومین جشنواره استانی علامه حلی(ره) بوشهر اظهار داشت: اهل علم می‌دانند که ریشه همه مباحث در باب پژوهش رابطه آن با حقیقت علم نهفته است.

حجت‌الاسلام حسین دشتی افزود: آنچیزی که علما به آن رسیدن حقیقت علم یک حقیقتی نورانی است، حقیقت علم یک نقشه‌ای در جان نفسانی انسان‌ها است و بزرگان به این نتیجه رسیدن که علم با تحصیل نتیجه مستقیم ندارد و نهایت این است که ما فکر می‌کنیم و می‌اندیشیم.

وی با بیان اینکه فکر و اندیشه زمینه ساز الهامات است گفت: هر علمی در برابر جهل نور می‌باشد و خداوند است که به واسطه زحمات ما این علم را ارائه می‌دهد و به علم نورانیت می‌بخشد.

دبیر جشنواره استانی علامه حلی(ره) در بوشهر نیز  از ارائه 228 مقاله به دبیرخانه این جشنواره خبرداد و بیان کرد: از این تعداد 122 مقاله از حوزه علمیه برادران و 106 مقاله از حوزه علمیه خواهران بود.

حجت الاسلام حسین فقیه افزود: از تعداد مقالات ارسال شده پس از ارزیابی صورت گرفته تعداد 22 نفر برگزیده و شایسته تقدیر شدند که از این تعداد 13 نفر از حوزه علمیه برادران و 9 نفر از حوزه علمیه خواهران هستند.

وی با بیان اینکه ارزیابان هر دو حوزه علمیه خواهران و برادران برای بررسی دقیق مقالات وقت زیدی را صرف کردند گفت: پس از بررسی‌ها این 22 مقاله را به عنوان مقالات برگزیده و شایسته تقدیر مشخص شدند.

دبیر جشنواره استانی علامه حلی(ره) در بوشهر افزود: آنچه که سالیان سال آرزو داشتیم است داشتن نشریه پژوهشی مختص اساتید و طلاب و بای‌چاپ این مقالات است که با این روند روبه‌رو رشد می‌توان در آینده نزدیک شاهد این کار بود.

در این مراسم از برگزیدگان این جشنواره با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

/تسنیم

ارسال نظر