کد خبر : 19649

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر:

عملیات کشت گندم در استان بوشهر در ۷۵ هزار هکتار آغاز شد

عملیات کشت گندم در استان بوشهر در ۷۵ هزار هکتار آغاز شد

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی ‌بوشهر با اشاره به بارش بارن مطلوب در فصل پاییز در استان گفت: با بارش‌های مطلوب عملیات کشت گندم در سراسر استان بوشهر در ۷۵ هزار هکتار آغاز شد.

به گزارش بوشهر24، رضا حسین‌پور ظهرامروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اراضی کشت  غلات دیم استان بیش از آبی است  اظهار داشت: با توجه به بارش‌های اتفاق افتاده در اکثر مناطق استان بوشهر، به جز شهرستان عسلویه، کشت گندم آغاز شده است.

وی از آغاز عملیات کشت گندم در استان بوشهر در  75 هزار هکتار خبرداد و افزود:  سطح زیرکشت پیش بینی شده استان حدود 15 هزارهکتار کشت گندم آبی و 60 هزار هکتار گندم دیم است.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل اجرایی طرح ارتقاء ضریب خود اتکایی گندم در این سال زراعی آمار و سوابق گذشته کشت گندم شهرستانها، سوابق خرید تضمینی گندم و آمار و اطلاعات جدید دریافتی از شهرستانها سهمیه سطح زیر کشت هر شهرستان به تفکیک انواع ارقام و نوع کشت آبی و دیم مشخص و ابلاغ شده است.

حسین‌پور گفت: ارقام کشت گندم آبی استان شامل ارقام مهرگان، چمران2، چمران و شوش و ارقام دیم شامل کریم، کوهدشت، دهدشت و آفتاب بوده که هر رقم مشخصات ویژه‌ای از نظر تاریخ کاشت، شرایط رشد فنولوژیکی و طول دوره رشد داشته که توسط کارشناسان پهنه توصیه‌های فنی لازم به بهره برداران و گندم کاران صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: تاریخ کشت گندم آبی و دیم استان بوشهر از دهه ابتدایی آبان ماه آغاز و تا پایان آذرماه به طول می‌انجامد.

وی افزود: در سال زراعی گذشته به علت خشکسالی و بارش نامناسب گندمزارهای دیم استان بوشهر تولید نداشت.

/تسنیم

ارسال نظر