کد خبر : 19660

مسئول ستاد بازسازی عتیات عالیات شهرستان دیر:

استقبال باشکوه مردم از دو ضریح خیمه گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) در دیر

استقبال باشکوه مردم از دو ضریح خیمه گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) در دیر

مردم بندر دیر و روستاهای اطراف با استقبال بی نظیر خود از دو ضریح خیمه گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع)عشق و ارادت خود به خاندان اهلبیت را نشان دادند.

به گزارش بوشهر24، این عاشقان مکتب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام بویژه سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)  از ساعت ها قبل جهت استقبال از این دو پروژه بزرگ فرهنگی معنوی در ورودی روستاها و همچنین میدان غدیر شهر دیر حاضر شدند تا عشق ودلدادگی وصف ناشدنی خود به امام حسین(ع) را نشان دهند.

 مسئول ستاد بازسازی عتیات عالیات شهرستان دیر در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: پیوند عمیق بین مردم و ائمه بویژه امام حسین(ع) ناگسستنی است.

حسین چاهبندی با تقدیر از حضور بی نظیر مردم  در آیین استقبال از این دو ضریح خیمه گاه عنوان کرد: این حرکت بزرگ فرهنگی در راستای تعمیق باورهای دینی و اسلامی صورت گرفته و حال و هوای معنوی به شهرها می دهد.

وی گفت: مردم دیر یک میلیارد و 500 میلیون ریال به ساخت دو ضریح خیمه گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) کمک کردند که ذخیره معنوی برای دنیا و آخرت آنها خواهد بود.

 امام جمعه موقت بندر دیر نیز به خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: سید و سالار شهیدان کشتی هدایت و نجات است.

حجت الاسلام ابراهیم بحرانی افزود: از همان ابتدای شهادت امام حسین(ع) دشمنان اسلام و قرآن و مکتب اهلبیت تلاش کردند تا یاد اهل بیت از ذهن مردم فراموش شود  اما شیعیان همواره این راه و چراغ را  پرفروغ نگه داشته اند.

/خبرگزاری فارس

ارسال نظر