کد خبر : 19670

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

‌امدادگران بندر ‌عسلویه ۱۲ سرنشین شناوری ‌را از غرق‌شدن نجات دادند

 ‌امدادگران بندر ‌عسلویه ۱۲ سرنشین شناوری ‌را از غرق‌شدن نجات دادند

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: یدک‌کش گامرو به‌سبب خاموش‌شدن موتور در ۳۰مایلی بندر عسلویه در خلیج فارس دچار حادثه شد که امدادگران بنادر و دریانوردی عسلویه ۱۲ سرنشین آن را از غرق‌شدن نجات دادند.

به گزارش بوشهر24، سیاوش ارجمندزاده در جست‌وجو و نجات دریایی را از برنامه‌های مهم سازمان بنادر و دریانوردی دانست و اظهار داشت: استان بوشهر با برخورداری از 937 کیلومتر مرز دریایی با خلیج فارس یکی از استان‌های مهم در عرصه جست‌وجو و نجات دریایی است.

وی با بیان اینکه 5 پایگاه جست‌وجو و نجات دریایی در سواحل استان بوشهر شبانه‌روز آماده‌باش هستند افزود: در استان بوشهر 13 پایگاه و ایستگاه نجات دریایی و مخابراتی شامل هشت ایستگاه مخابرات دریایی و پنج پایگاه جست‌وجو و نجات دریایی فعالیت  می‌‌کنند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اینکه پایگاه‌های جست‌وجو و نجات دریایی در تمام شبانه‌روز پاسخگوی مشکلات شناورها در خلیج فارس هستند و به‌یاری آنان می‌شتابند خاطرنشان کرد: شناورهای حادثه‌دیده در خلیج فارس با هرگونه دستگاه‌های ارتباط تلفنی می‌توانند با مرکز جست‌وجو و نجات دریایی استان بوشهر از طریق شماره تلفن 1550 تماس برقرار و خدمات لازم را دریافت کنند.

ارجمندزاده از نجات سرنشینان  یدک‌کش حادثه‌دیده در خلیج فارس خبر داد و گفت: یک فروند شناور  یدک‌کش گامرو در فاصله 30مایلی بندر عسلویه در خلیج فارس به‌سبب خاموش شدن موتور از ادامه مسیر بازماند.

وی با ابراز اینکه پس از اعلام به مرکز جست‌وجو و نجات دریایی استان بوشهر شناور ناجی18 از بندر عسلویه به موقعیت مورد نظر اعزام شد گفت: امدادگران شناور ناجی18 پس از مهار شناور حادثه‌دیده 12 سرنشین این شناور را از غرق شدن نجات دادند و به بندر عسلویه منتقل کردند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اعلام اینکه نجات‌یافتگان در سلامت کامل  هستند تأکید کرد: به فرماندهان و خدمه شناورها توصیه می‌شود ماشین‌آلات، موتور، بدنه و تجهیزات ایمنی و مقابله با حریق شناور را پیش از انجام سفر دریایی کنترل کنند تا در زمان بروز سانحه، دچار بحران نشوند.

/تسنیم

ارسال نظر