کد خبر : 19679

امام جمعه موقت بوشهر:

تقویت اتحاد و انسجام در جامعه ضروری است

تقویت اتحاد و انسجام در جامعه ضروری است

امام جمعه موقت بوشهر خواستار تلاش ویژه مسئولان برای مقابله با فساد شد و گفت: تقویت اتحاد و انسجام در جامعه ضروری است.

به گزارش بوشهر24، حجت الاسلام حسین دشتی در خطبه های امروز نماز جمعه بوشهر بر لزوم تقویت وحدت در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: وحدت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید در جامعه تقویت شود.

وی با تاکید بر اینکه اختلاف سلیقه‌های داخلی نباید موجب ضربه‌زدن به نظام شود، اضافه کرد: برخی افراد به دلیل مسائل سیاسی در پی ضربه‌زدن به هم و حذف یکدیگر هستند که مشکلاتی را برای نظام ایجاد می‌کند.

امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر لزوم حذف اختلاف‌های سیاسی، دشمنی‌ها و نارضایتی‌های مردمی و اجتماعی خاطرنشان کرد: این مشکلات باعث انشقاق و تفرقه در بین مردم می‌شود که باید این مسائل حذف شود.

دشتی تاکید کرد: متاسفانه پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی به سبب اختلافات سیاسی تنش‌هایی در جامعه است که دشمن از این اختلافات سوء استفاده کرده و مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

وی انسجام اجتماعی، صبوری و بردباری را ضروری دانست و تصریح کرد: دشمنان در تلاش برای تخریب اتحاد و انسجام داخلی هستند و مردم باید در مقابل این مسائل هوشیار باشند و فریب دشمن را نخورند.

امام جمعه موقت بوشهر با تسلیت شهادت امام حسن عسکری(ع) خاطرنشان کرد: امامت مهدی موعود(عج) پس از شهادت امام حسن عسکری(ع) آغاز شد و در این زمینه انتظار فرج(عج) وظیفه همه مسلمانان است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه امام زمان(عج) برای اقامه عدل و مبارزه با ظلم  و فساد  ظهور می‌کند در این راستا مسلمانان باید زمینه مبارزه با ظلم و فساد در جامعه را فراهم کنند.

دشتی مبارزه با ظلم و فساد را از رسالت‌ها و وظایف مهم مسلمانان دانست و گفت: مبارزه با ظلم و فساد وظیفه همه است که مسئولان در این عرصه باید آنرا در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه امامان(ع) در راه مبارزه با ظلم و فساد شهید شدند افزود: امام حسن عسکری(ع) در سن ۲۸ سالگی در این مسیر شهید شدند که مسلمانان باید این مهم را مورد توجه ویژه قرار دهند.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر