کد خبر : 19696

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان دشتی گفت:

"طرح نماد" در تمام استان‌های کشور عملیاتی شد

 "طرح نماد" در تمام استان‌های کشور عملیاتی شد

مجری و مدرس کشوری طرح نظام مراقبت‌های اجتماعی با بیان اینکه «طرح نماد» در سال تحصیلی گذشته در ۶ استان اجرا شد گفت: این طرح با توجه به موفقیتش، در سال تحصیلی جدید در تمام استان‌های کشور عملیاتی شد.

به گزارش بوشهر24، سید نیام والدین حسینی ظهر امروز در کارگاه آموزشی طرح ملی نماد  اظهار داشت: کارگاه آموزشی ویژه مربیان نظام مراقبت‌های اجتماعی به‌منظور توانمندسازی دانش‌آموزان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در شهرستان دشتی آغاز شد.

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی اداره آموزش‌وپرورش شهرستان دشتی گفت: این دوره آموزشی در طول سه روز در مدیریت آموزش پرورش شهرستان دشتی با شرکت 40 نفر از همکاران به‌عنوان مربی (طرح ملی نماد) برگزار شد.

وی افزود: طرح نماد یک برنامه ملی در کشور است که شهرستان دشتی به عنوان مجری طرح استانی در استان بوشهر است که 96 مدرسه در سه دوره تحصیلی مجری طرح نماد در شهرستان دشتی می‌باشند.

حسینی خاطرنشان کرد: مدرسان کشوری و استانی این طرح خانم‌ها مریم فرهادی و شهناز قاسم پور هستند که در طول این سه روز فرایند آموزشی کارگاهی این دوره را هدایت کردند.

وی افزود: در طرح ملی نماد، فرایند مشاوره توسط آموزش‌وپرورش انجام و دیگر خدمات نظیر ارائه بسته‌های خدماتی و حمایتی توسط بهزیستی، کمیته امداد، دانشگاه علوم پزشکی، دادگستری و فرماندهی انتظامی ارائه می‌شود.

حسینی تأکید کرد: طرح نظام مراقبت‌های اجتماعی (نماد) ویژه دانش آموزان در 96 مدرسه شهرستان دشتی اجرا شد.

مجری و مدرس کشوری طرح نظام مراقبت‌های اجتماعی (طرح ملی نماد) دانش آموزان نیز گفت: طرح ملی نماد برای سومین سال در کشور در حال اجرا است و امسال در تمام استان‌های کشور اجرا می‌شود و این طرح در استان بوشهر در کل مدارس شهرستان دشتی آغاز شد.

مریم فرهادی با بیان اینکه طرح نماد در مرحله نخست مختص به کودکان و نوجوانانی است که در معرض آسیب‌های جدی هستند افزود: این طرح جامع است که همه گروهای مخاطب در مدرسه والدین، دانش‌آموز و معلم را پوشش می‌دهد شامل آموزش‌های ارتقا و غربالگری می‌شود و بر اساس سامانه این اتفاق رخ می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: طرح نماد بر اساس پیشگیری‌های هوشمندار است و قبل از این‌که فرد مرتکب جرم شود از طریق افزایش آگاهی و ارتقاء سعی می‌شود تا از وقوع جرم جلوگیری شود.

مدرس طرح نظام مراقبت‌های اجتماعی (طرح ملی نماد) دانش آموزان تأکید کرد: نماد طرحی است که هم دانش آموزان در معرض خطر و هم دیگر دانش آموزان را پوشش می‌دهد و یک ائتلاف بین سازمانی است که 10 سازمان درگیر این طرح هستند.

فرهادی با بیان اینکه سال نخست طرح نماد در 6 استان به‌صورت آزمایشی اجرا شد گفت:سال دوم نیز در برخی استان‌ها اجرا شد و امسال نیز در همه استان‌های کشور و هر استان یک شهرستان پوشش داده می‌شود.

وی بیان کرد: برای اجراء طرح نماد دو مدرس در استان‌ها فعالیت می‌کنند و اثربخشی این طرح سنجیده می‌شود.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر