کد خبر : 19717

باز هم خبری خوش برای بوشهر؛

استان بوشهر سه‌شنبه بارانی می‌شود

استان بوشهر سه‌شنبه بارانی می‌شود

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: آسمان استان از روز سه‌شنبه بارانی می‌شود و یک سامانه بارشی جدید نیز روز جمعه وارد استان می‌شود.

به گزارش بوشهر24، پیام مساعدی اظهار داشت: از اواخر روز دوشنبه با نفوذ و عبور امواج ناپایدار ناشی از یک سامانه بارشی به تدریج بر مقدار ابرها در آسمان استان افزوده شود.

وی اضافه کرد: طی روز سه شنبه، رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد در غالب نقاط استان پیش بینی می شود و با توجه به رگباری بودن بارش‌ها احتمال آبگرفتگی معابر عمومی در برخی نقاط دور از انتظار نیست.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: این موج بارشی اوایل روز چهارشنبه استان را ترک می کند و سامانه بارشی دیگری از روز جمعه وارد استان می شود که انتظار می‌رود به طور متناوب تا اواسط هفته آینده در استان فعال باشد.

وی افزود: با تداوم وزش باد شدید شمال غربی طی امروز تا روز چهارشنبه خلیج فارس بویژه سواحل مرکزی و جنوبی استان مواج و متلاطم خواهد بود و توصیه می شود در هنگام دریانوردی ملاحظات ایمنی مد نظر قرار گیرد.

مساعدی ادامه داد: ضمن اینکه روند کاهش دما نیز طی امروز و فردا ادامه دارد، وقوع پدیده مه در اواخر شب و اوایل صبح در اکثر نقاط استان مورد انتظار است.

وی گفت: طی ساعات آینده جهت وزش باد غالباً شمال غربی با سرعت ۱۲ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و در مناطق ساحلی و بر روی دریا ۱۶ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر در سواحل مرکزی و جنوبی گاهی تا ۲۴۰ سانتیمتر خواهد بود.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر