کد خبر : 19725

به مناسبت هفته کتاب؛

شب شعر «یار مهربان» در بندر امام حسن برگزار شد

شب شعر «یار مهربان» در بندر امام حسن برگزار شد

به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم و با همکاری انجمن ادبی شعر، خانه هنرمندان و شورای شهر امام حسن، مراسم شب شعر یار مهربان به مناسبت هفته کتاب در شهر امام حسن برگزار شد.

به گزارش بوشهر24،  زهره محنایی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم  یکشنبه شب در این آیین با گرامیداشت هفته کتاب و کتاب خوانی، اهمیت و نقش کتاب را در زندگی غیر قابل انکار دانست وافزود: کتاب عامل بسیار مهمی در جهت بالابردن سطح علمی، فرهنگی و اجتماعی جامعه است.

وی افزود: تلفیق شعر و ادبیات با کتاب و کتابخوانی به عنوان یکی از جذابترین موضوعات می تواند افراد زیادی را به کتاب جذب کند.

محنایی گفت: رشد و فرهنگ هر جامعه با میزان مطالعه وعلاقمندی آنها به کتاب ارتباط مستقیم دارد و این ارتباط باید باظرفیت هایی جذاب به مردم معرفی شود تا در کنار نیاز به مطالعه، علاقه به کتاب به وجود آید که بهره گیری از ظرفیت شعر و شاعران یکی از روش های ایجاد جذابیت مطالعه در جامعه امروز است.

وی اظهار داشت: اثرگذاری شخصیت های برجسته مانند شاعران و نویسندگان و استفاده از ابزارهای هنری و ادبی با محوریت کتاب و کتاب خوانی می تواند دست مایه اتفاقات موثری در این حوزه پر اهمیت باشد و ارائه الگوهای تاثیر گذار زمینه مشارکت مردم در حوزه ادبیات و شعر را فراهم می کند.

 محنایی خاطرنشان کرد: این مراسم شب شعر به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم و با همکاری انجمن ادبی وخانه هنرمندان و شورای شهر امام حسن در دبیرستان طوبی این شهر به مناسبت هفته کتاب با حضور شاعران و نویسندگان برگزارشد و شاعران اشعار خود را باموضوع کتاب و کتاب خوانی قرائت کردند که مورد استقبال عموم قرار گرفت.

مسابقه انشاء نویسی در دیلم برگزار شد

زهره محنایی رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی دیلم در حاشیه برگزاری مسابقه انشاء نویسی به مناسبت هفته کتاب در مدرسه دخترانه دریا  این شهرضمن تبریک هفته کتاب به دانش آموزان گفت: مدارس دومین خانه تربیتی در جامعه هستند و تاثیر بسزایی در رشد وشخصیت دانش آموزان دارند بنابراین ایجاد انگیزه و تشویق دانش آموزان با پیاده کردن شیو ه های مختلف آموزشی می تواند باعث ارتباط بیشتر آنها با امر کتاب خوانی در جامعه شود.

وی هدف از برگزاری این مسابقه را آشنایی با کتاب و کتابخانه، شیوه نگارش، یادگیری راهکارهایی برای آئین نگارش و در نهایت توسعه فرهنگ کتاب خوانی دانست و افزود: برای گام برداشتن و موفقیت در جامعه همه ما به دنبال راهکارها و خلاقیت های مختلفی هستیم و امروز یکی از ایده هایی که می تواند ما را در امر کتاب خوانی نزدیک تر کند همین مطرح کردن مسابقات فرهنگی در راستای آشنایی فرزندانمان با کتاب خوانی است.

وی مطالعه کتاب را بهترین راه برای غنی سازی اوقات فراغت برشمرد و خاطر نشان کرد: استفاده مطلوب و شایسته  از این اوقات تامین کننده سلامت روان و تعالی شخصیت انسان است و اهمیت دادن به امر ترویج کتاب خوانی می تواند ضامن سلامتی و پیشرفت  ما در جهت برنامه ریزی های مناسب در جامعه ه باشد که با آگاهی بیشتر در این راه قدم برداریم.

محنایی گفت: مدارس و مساجد  دو مکان فرهنگی ومذهبی برای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه هستند و حضور فرزندان ما در جامعه و در این اماکن مهم و مقدس زمینه ساز خوبی برای آشنایی با امر کتاب و کتاب خوانی است.

یادآور می شود در این مراسم ضمن اهداء کتاب به مدرسه  زنگ انشاء با موضوع کتاب به مناسبت هفته کتاب خوانی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در مدرسه دخترانه دریا این شهر برگزار شد.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر