کد خبر : 19728

رئیس دادگستری شهرستان دشتی گفت:

شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های قاچاق در دادگستری دشتی ایجاد شد

شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های قاچاق در دادگستری دشتی ایجاد شد

رئیس دادگستری شهرستان دشتی با تاکید بر تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: دستگاه قضایی دشتی در صف مقدم برخورد با قاچاقچیان و کالای قاچاق قرار دارد و در این زمینه شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های قاچاق در دادگستری دشتی ایجاد شده است.

به گزارش بوشهر24، محمدرضا باز هوایی ظهر امروز در حاشیه بازدید مسئولان قضایی شهرستان دشتی از پاسگاه‌های زیارت ساحلی دشتی با تاکید بر تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: در راستای تبعیت از اجرای منویات و فرامین مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه‌ای برای حمایت از تولید کالاهای ملی، مبارزه و پیشگیری از امر مذموم قاچاق کالا و حضور مؤثر دستگاه قضایی در کارزار جنگ اقتصادی که نظام مقدس جمهوری اسلامی با آن مواجهه است نظارت بر روند پاسگاه‌های نیروی انتظامی و مرزبانی برای بهبود اجرای قوانین و ارتقاء سطح خدمت‌رسانی به مردم ضمن بررسی امکانات موجود این واحدها نقاط قوت و ضعف آن‌ها نیز مورد ارزیابی قرار گرفت.

رئیس دادگستری شهرستان دشتی گفت: پس از بازدید و بررسی‌هایی که انجام شد ارشادات لازم و دستوراتی برای بهبود اجرای قوانین خدمت‌رسانی مطلوب به مردم و ارتقاء سطح خدمت این نیرو در شهرستان صادر شد.

وی ضمن تقدیر از خدمات نیروی انتظامی، آنرا بازوی قدرتمند و توانای تشکیلات قضایی عنوان کرد و افزود: وقتی خدمات تشکیلات قضایی در جامعه بروز و ظهور پیدا می‌کند که نیروی انتظامی و مرزبانی بتوانند وظیفه خود را به نحو مطلوبی انجام دهند.

بازهوایی بابیان این‌که دستگاه قضایی در صف مقدم برخورد با کالای قاچاق قرار دارد تاکید کرد: کشف جرائم، حفظ حریم مرزی، دستگیری مجرمان، ارسال مکاتبات قضایی مهم‌تر از همه اقدامات پیشگیرانه در وقوع جرائم وظایف خطیری است که این نیرو بر عهده دارد و موقعی مطلوب می‌باشد که در کمترین زمان و با دقت بالا و با رعایت حفظ حقوق افراد باشد.

وی امنیت پایدار را مرهون تلاش خستگی‌ناپذیر نیروهای بااقتدار سپاه، مرزبانی و نیروی انتظامی عنوان کرد و افزود: مرزبانان نقش بسیار مهمی در امنیت و توسعه شهرستان دارند.

رئیس دادگستری شهرستان دشتی با تاکید بر تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی دشتی در صف مقدم برخورد با قاچاقچیان و کالای قاچاق قرار دارد و در این زمینه شعبه ویژه بررسی و رسیدگی به پرونده‌های قاچاق در دادگستری دشتی ایجاد شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دشتی نیز از تلاش‌های شبانه‌روزی نیروی انتظامی و مرزبانی تقدیر کرد و گفت: حضور در پاسگاه‌ها و ارشاد آنان در زمینه‌های مربوطه و انجام بازرسی‌ها سبب رفع ناقص احتمالی و تقویت روحیه خدمت نیروها و هماهنگی بیشتر با مسؤولین قضایی می‌شود.

عباس حمادپور افزود: قاچاق پدیده شوم و مخربی است که صدمات فراوانی بر پیکره اقتصاد کشور وارد می‌کند که باید با این پدیده شوم و مخرب به جد برخورد کرد.

/تسنیم

ارسال نظر