کد خبر : 19732

متخصص کلیه و مجاری ادراری بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان:

جراحی تومور مثانه در بیمارستان کنگان

جراحی تومور مثانه در بیمارستان کنگان

تیم پزشکی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان موفق شد تومور مثانه مردی ۸۸ ساله را با موفقیت خارج کند.

به گزارش بوشهر24، به تازگی تیم پزشکی بیمارستان کنگان به سرپرستی دکتر نبی زاده متخصص کلیه مجاری ادراری و دکتر مشکی پزشک بیهوشی موفق شدند تومور مثانه مرد ۸۸ ساله را جراحی کنند. این بیمار چند روز پس از عمل باحال عمومی خوب از بیمارستان ترخیص شد.

دکتر مصطفی نبی زاده متخصص کلیه و مجاری ادراری بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان در این خصوص گفت: این فرد بیش از یک دهه پیش،  تومور مثانه‌اش را عمل کرده بود که مدتی قبل بر اثر بازگشت آن به اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان مراجعه کرد.

وی افزود: این بیمار با علائمی نظیر هموگلوبین ۳٫۸، ادرار کاملاً خونی، کاهش سطح هوشیاری و دیگر مشکلات به اورژانس بیمارستان کنگان مراجعه  کرد که بلافاصله سرم تراپی را برای این بیمار شروع کردیم و خون تزریق شد.

متخصص کلیه و مجاری ادراری بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بیان کرد: به دلیل اینکه سطح هوشیاری و هموگلوبین بیمار پایین بود، وی را به آی سی یو منتقل کردیم. اقدامات حمایتی در آی سی یو انجام شد تا اینکه هموگلوبین مریض به محدوده ۹ رسید.

دکتر نبی زاده تصریح کرد: پس‌از این، بیمار را به اتاق عمل منتقل کردیم و در یک عمل بسته، توده ۱ در ۲ سانتی‌متری مثانه وی، تراش داده شد و در آخر پس از انتقال به بخش، باحال عمومی خوب از بیمارستان کنگان ترخیص شد.

رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان هم  با اشاره به افزایش ارائه خدمات درمانی در اجرای طرح تحول سلامت، گفت: از زمان شروع طرح تحول نظام سلامت تاکنون، تعداد پرشکان متخصص این بیمارستان حدود سه برابر شده است.

دکتر حسن حیدری افزود: ارائه خدمات متنوع درمانی همزمان با جذب این پزشکان در رشته‌های مختلف و تهیه تجهیزات لازم موجب شده تا بتوانیم عمده خدمات درمانی را در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان به مراجعان ارائه دهیم و نیاز آنان را برای رفتن به شهر‌های دورتر و صرف هزینه‌های زیاد  برطرف کنیم.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر