کد خبر : 19741

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر:

۷۰۰ تن عسل در استان بوشهر تولید شد

۷۰۰ تن عسل در استان بوشهر تولید شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت : ۷۰۰ تن عسل امسال در استان بوشهر تولید شد که ۵۰ درصد آن عسل کنار است.

به گزارش بوشهر24، محمدتقی منوچهری عصر امروز در آیین برداشت عسل پاییزه در روستای مخدان خاییز تنگستان  ظرفیت تولید محصولات کشاورزی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: این استان تولید کنندگان بسیاری از محصولات کشاورزی است که قطب تولید خرما و گوجه فرنگی خارج از فصل محسوب می‌شود.

وی تولید عسل در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: استان بوشهر ظرفیت خوبی برای تولید عسل دارد که می‌طلبد از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به ظرفیت تولید عسل در استان بوشهر اظهار داشت: سالانه 700 تن عسل در استان بوشهر با تلاش زنبورداران بومی و مهاجر تولید می‌شود.

منوچهری با بیان اینکه استان بوشهر رتبه نخست تولید عسل کنار کشور دارد گفت: برند سازی عسل درخت کنار در استان بوشهر و صادرات آن  مورد تاکید قرار دارد که در این راستا  ایجاد صنایع فرآوری مورد توجه است.

وی از وجود یک‌هزار و 100 زنبوردار در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: 500 زنبوردار بومی و 600 زنبوردار مهاجر سالانه در مناطق مستعد استان بوشهر برای تولید عسل فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه در استان بوشهر حدود 500 زنبورداربومی و 60 هزار کندو وجود دارد گفت: میزان عسل تولیدی استان بوشهر سالیانه 700 تن میباشد که بیش از نصف آن عسل کنار است.

منوچهری افزود: علاوه بر زنبورداران بومی, در استان بوشهر بیش از 600 زنبوردار مهاجر مستقر هستند که بیش از100 هزار کندو دارند.

/تسنیم

ارسال نظر