کد خبر : 19748

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

وحدت اجتماعی؛ تجلی توحید الهی

وحدت اجتماعی؛ تجلی توحید الهی

وحدت اجتماعی تجلی توحید الهی و تفرقه و دو رنگی تجلی شرک است.

به گزارش بوشهر24، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در مراسم جشن هفته وحدت در مسجد جامع اهل سنت بوشهر گفت: وحدت  یک واجب الهی برای اقتدار اسلام  است. به آن ایمان داریم و پایبند هستیم.

آیت الله صفایی بوشهری افزود:  پیامبر اکرم(ص) شرک را وسوسه‌ای از وسوسه‌های شیطانی معرفی کرده و مسلمانان را از شرک، نفاق و دو رنگی باز  داشته است.

وی گفت: پیامبر اکرم توحید و وحدت همگانی را در جامعه نهادینه کرد. اسلام هیچ‌گاه به‌دنبال جنگ‌افروزی نبوده، بلکه اسلام دارای مودت، رحمت، صلح، وحدت و پیشرفت است.

استاندار بوشهر گفت: امروز استکبار جهانی با حمایت برخی از حاکمان دنیای اسلام با استفاده از سرمایه های مادی و انسانی و تشکیل گروه های تروریستی آشوب های فراوانی را در منطقه خاورمیانه بر پا کرده است که باعث کشتن مسلمانان به دست همدیگر می شود.

عبدالکریم گراوند افزود: براساس دستور پیام اسلام (ص) وحدت، انسجام، همدلی و برادری باعث بقا و توسعه جامعه اسلامی می شود.

رئیس شورای ائمه جمعه اهل سنت استان هم گفت: وحدت و انسجام نعمت بزرگی در راستای تقویت وحدت اسلامی است و ایران بهترین الگوی وحدت و همدلی امت اسلامی در جهان است.

شیخ محمد جمالی افزود: هفته وحدت فرصت مناسبی برای گسترش و تقویت وحدت نه تنها در سطح کشور بلکه در همه جهان اسلام و در کشورهای مختلف است.

وی با اشاره به تاکید امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی بر ضرورت حفظ وحدت در جامعه اسلامی گفت: ایران در بحث اتحاد و همدلی باید برای دیگر کشورها الگو باشد.

اجرای گروه تواشیح مساجد شیعه و اهل سنت و  برگزاری مسابقه کتبی هفته وحدت از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

/خبرگزاری صدا و سیما

 

ارسال نظر