کد خبر : 19755

معاون آبزی‌پروری استان بوشهر:

میگوی ۸۰ درصد استخرهای پرورشی استان بوشهر برداشت شد

میگوی ۸۰ درصد استخرهای پرورشی استان بوشهر برداشت شد

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر از برداشت ۸۰ درصد میگوی استخرهای پرورشی خبرداد و گفت: تاکنون ۱۶ هزار تن میگو از ۴ هزار هکتار استخرهای پرورشی استان بوشهر برداشت شده است.

به گزارش بوشهر24، صغری اشرف از اجرای طرح پرورش میگو در تمام شهرستان‌های ساحلی  استان بوشهر خبردادو  اظهار داشت: امسال 4 هزار و 807 هکتار از اراضی ساحلی استان بوشهر به پرورش میگو اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه این اراضی در 10 سایت پرورش میگو در نقاط ساحلی استان بوشهر طراحی شده خاطر نشان کرد: اردیبهشت، خرداد و تیر امسال 1.6 میلیارد قطعه بچه میگو برای پرورش در استخرهای پرورشی استان بوشهر  ذخیره سازی شد.

معاون آبزی‌پروری استان بوشهر از عاری بودن استخرهای پرورشی از بیماری خبرداد و بیان کرد: امسال خوشبختانه بیماری در اراضی پرورش میگو مشاهده نشد و این مهم سبب بهبود پرورش و افزایش تولید در هر هکتار شد.

اشرف، با اشاره به برداشت بیش از 80 درصد میگوی استخرهای پرورشی تصریح کرد: برداشت میگو در استان بوشهر تا اوائل آذر ادامه دارد و باید تا قبل از فصل سرما میگوها برداشت شود.

وی از برداشت 16 هزار تن میگوی پرورشی خبرداد و بیان کرد: برداشت میگو از مزارع استان اواخر شهریور آغاز شده و روز‌های آخر را می‌گذراند.

معاون شیلات استان بوشهر افزود: تاکنون 16 هزار تن میگو از چهار هزار و 80 هکتار مزرعه ساحلی استان بوشهر برداشت شده است.

اشرف با بیان اینکه و پیش بینی می‌شود تا پایان زمان برداشت بیش از 18 هزار تن میگو برداشت شود گفت: 80 درصد میگوی پرورشی استان بوشهر به قطر، کویت، امارات متحده عربی، چین و لبنان صادر می‌شود.

وی استان بوشهر را قطب تولید میگوی پرورشی خواند و  افزود: استان بوشهر تولید کننده نیمی از میگوی پرورشی کشور است و  این در حالی است که میگو در استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خوزستان و گلستان تولید می‌شود.

/تسنیم

ارسال نظر