کد خبر : 19761

در میلاد پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله)

نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت استان بوشهر برگزار شد

نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت استان بوشهر برگزار شد

همزمان با هفته وحدت و در راستای تقویت اتحاد مسلمانان نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش بوشهر24، همزمان با هفته وحدت و در آستانه سالروز میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) پانزدهمین نشست مشترک علما و روحانیون شیعه و اهل سنت استان بوشهر ظهر امروز در عسلویه برگزار شد.

در این نشست، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهربا تاکید بر نقش مهم اتحاد و وحدت مسلمانان در ناکام ماندن دشمنان اسلام در تحقق اهدافشان اظهار داشت: تقویت و تحکیم و گسترش وحدت اسلامی از جمله اهداف این نشست است و مقوله وحدت بین مذاهب اسلامی نیز از جمله دستاورد های نظام مقدس جمهوری اسلامی است که از طریق ارتباط مستمر عالمان دین و تقویت نقش آفرینی روحانیون محقق می‌‌شود.

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی با تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر رحمت (ص) و امام جعفر صادق (ع) عنوان کرد: در آستانه جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستیم و نقش رهبری الهی امام راحل و همچنین منویات مقام معظم رهبری در این زمینه از جمله عوامل‌محوری در شکل‌گیری وحدت اسلامی است.

وی تلاش برای حفظ وحدت اسلامی و مقابله با جریان‌های تکفیری را رسالت مهم عالمان دین دانست و تاکید کرد: وحدت تنها راه پیروزی مسلمانان در مقابل هر گونه توطئه و اختلاف است و این مهم سبب غلبه مسلمانان بر کفار به ویژه جهان استکبار می‌شود.

هفته وحدت نمادی برای  تقویت اتحاد بیشتر مسلمانان است

امام جمعه عسلویه نیز بهترین راه مبارزه با دشمنان اسلام را ایجاد و تقویت وحدت اسلامی دانست و تصریح کرد: هفته وحدت نمادی برای  تقویت اتحاد بیشتر مسلمانان است که باید از این فرصت در ناکام گذاشتن دشمنان استفاده کرد.

حجت‌الاسلام سیدعلی هاشمی‌نژاد با تبریک هفته بسیج و با اشاره به نقش راهبری مقام معظم رهبری در گسترش مبانی وحدت بین کشورهای اسلامی، گفت: برای تحقق وحدت اسلامی باید سبه ویژگی‌های اخلاقی و عملی پیامبر اکرم (ص)  توجه شود و انها  به عنوان الگوی عملی مسلمانان قرار بگیرد.

وی با اشاره به برخی از این ویژگی ها گفت: صبر، خلق نیکو، مهربانی، تواضع و توجه به نیازهای مردم را از جمله خصایص حضرت رسول (ص) است که باید توسط علمای اسلام و روحانیون مورد توجه واقع شود.

وحدت و انسجام از برکات انقلاب اسلامی است

 امام جمعه اهل سنت عسلویه نیز با تبریک هفته وحدت بر توجه به انسجام مسلمانان در مقابله با تکفیری‌ها و دشمنان تاکید کرد و گفت: وحدت و انسجام از برکات انقلاب اسلامی است که بانی آن حضرت امام (ره) است و نامگذاری این هفته به نام وحدت نشان دهنده شناخت دقیق و عمیق ایشان از ضروریات زمانه است.

شیخ ابراهیم محمدی، عنوان کرد: حفظ این وحدت وظیفه‌ی همه علما و روحانیون است و دیگر مسئولان نیز باید به این مهم توجه جدی داشته باشند.

هفته  وحدت ، هفته عزت و اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی است

در این نشست، علی رحمانی، معاون فرماندار عسلویه نیز گفت: هفته وحدت، هفته عزت و اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی است و استمرار و بقای نظام به زنده نگه داشتن اهداف اصلی آن است و همگان باید پاسبان اصول، آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب باشند که وحدت نیز یکی از همان اهداف و ارکان است.

دین  اسلام بعد از 14 قرن هنوز تاثیرش عینی و زنده است

رئیس سابق دانشگاه ادیان در پانزدهمین نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت استان بوشهر در عسلویه به خصوصیات دین مبین اسلام پرداخت و خاطر نشان کرد: اسلام دین وحدت است و از میان ادیان الهی، تنها دینی است که بعد از 14 قرن هنوز تاثیرش عینی و زنده است.

حجت‌الاسلام عبدالکریم بی آزار شیرازی افزود: اخلاق عملی پیامبر اسلام (ص) بهترین الگو برای ایجاد وحدت بین مسلمین است و مسلمانان اعم از شیعه و اهل سنت آن قدر دارای اشتراکات اعتقادی و دینی هستند که در مقابل آن اشترکات عمیق، هرگز نباید به اختلافات جزیی که وجود آنها نیز تا حدی طبیعی است دامن زده شود.

در این نشست علمای شیعه و اهل سنت استان بوشهر در این نشست تخصصی بر تحکیم وحدت و تقویت نقش عالمان دین در تداوم انقلاب اسلامی تاکید کردند.

/تسنیم

ارسال نظر