کد خبر : 19769

با همت بسیج سازندگی؛

اولین دهکده اقتصاد مقاومتی استان بوشهر رسما افتتاح شد

اولین دهکده اقتصاد مقاومتی استان بوشهر رسما افتتاح شد

فرمانده سپاه مالک اشتر شهرستان بوشهر گفت: اجرای طرح مزرعه اقتصاد مقاومتی برای اولین بار در استان بوشهر توسط جهادگران سازمان بسیج سازندگی شهرستان بوشهر انجام شده است که باید تلاش کنیم تا حرکت های اقتصاد مقاومتی در شهرستان تداوم بیشتری داشته باشد.

به گزارش بوشهر24، با همکاری بسیج سازندگی شهرستان بوشهر و اهالی روستای آبطویل شهرستان بوشهر و تعامل  شرکت شهد آوران بابل اولین مزرعه اقتصادمقاومتی به بره برداری رسید.

368848index.jpg1

عبدالرضا دشتی  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بوشهربا بیان اینکه حرکت در راستای اقتصاد مقاوتی یک وظیفه همگانی است، گفت: اجرای طرح مزرعه اقتصاد مقاومتی برای اولین بار در استان بوشهر توسط جهادگران سازمان بسیج سازندگی شهرستان بوشهر انجام شده است که باید تلاش کنیم تا حرکت های اقتصاد مقاومتی در شهرستان تداوم بیشتری داشته باشد.

فرمانده ناحیه بوشهر اظهار کرد: بسیج نهادی متشکل از مردم است که همه فعالیت های خود در حوزه های مختلف با استفاده از ظرفیت های مردمی و برای خود مردم انجام می دهد و فعالیت های اقتصادی که در راستای منویات مقام معظم رهبری اجرا می شود فقط برای مردم است.

دشتی افزود: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم که با برنامه ریزی های انجام شده قطعا با مشارکت مردم حرکت عظیمی بریا رفع مشکلات مردم خواهیم داشت.

اشتغال 200 نفر در مزرعه اقتصاد مقاومتی بوشهر

علیرضا فلاحی مسئول بسیج سازندگی شهرستان بوشهرگفت: مزرعه اقتصاد مقاومتی در روستای آبطویل کشت آلوورا، پرورش زنبور پاکتی ،کاشت نخل ، پرورش دام سبک و سنگین ، پرورش مرغ بومی ،کاشت گیاهان، دستگاه خشکن میوه ، سبزیجات و گیاهان دارویی انجام می شود.

فلاحی اظهار کرد: بخش خصوصی تا کنون مبلغ ۱ میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان در آبطویل سرمایه گذاری و موجب اشتغال۵۰ نفر بصورت مستقیم شده است که در سال ۹۷ اشتغال به 200 نفر خواهد رسید.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان بوشهرافزود: تجهیز ۲۱خانواده بسیجی به دستگاه خشک کن با هزینه بالغ بر یک میلیارد ریال،کشت الوورا مناسب با شرایط اقلیمی استان  به مساحت ۹هکتار ،ایجاد اشتغال مستقیم ۵۰ نفراز مهمترین برنامه های یکساله است و درمرحله دوم طرح مزرعه اقتصاد مقاومتی درراستای کشت پایدار و اشتغال دائم است.

وی خاطرنشان کرد ، تاسییس بزرگترین مرکز تولید زنبور پاکتی در ایران در فصل زمستان وتوسعه فرآوری محصولات دارویی متناسب با اقتصاد مقاومتی با ظرفیت ۳۰۰ نفر با احداث مرکز پشتیبانی از دیگر ثمرات این مزرعه اقتصاد مقاومتی است.

ارسال نظر