کد خبر : 19776

صحبت‌های بی‌پرده الویری در باره صدور حکم حناچی :

وزارت کشور برای صدور حکم شهردار تا 4 آذر مهلت دارد

وزارت کشور برای صدور حکم شهردار تا 4 آذر مهلت دارد

رئیس شورای عالی استان‌ها درباره عدم صدور حکم حناچی به عنوان شهردار تهران گفت: وزارت کشور 10 روز کاری تا 4 آذر مهلت دارد نسبت به صدور حکم اقدام کند در غیر این صورت این موضوع در هیات حل اختلاف مطرح می‌شود.

به گزارش بوشهر24، مرتضی الویری در حاشیه یازدهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران درباره صدور حکم حناچی به عنوان شهردار تهران از سوی وزارت کشور اظهار داشت: 10 روز کاری وزارت کشور مهلت دارد نسبت به صدور حکم حناچی به عنوان شهردار اقدام کند و بنابراین با حذف روزهای پنج‌شنبه و جمعه وزارت کشور تا روز یکشنبه فرصت قانونی دارد که حکم شهردار تهران را صادر کند. 

وی افزود: اگر تا آن موقع حکم صادر نگردد شورای شهر می‌تواند در انتخاب خود تجدیدنظر کند و یا موضوع را به هیات حل اختلاف ارسال کند و با توجه به اینکه شورای شهر درباره حناچی مصر است و آن را گزینه اصلی می‌داند بنابراین پرونده انتخاب شهردار به هیات حل اختلاف ارسال خواهد شد. 

الویری در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه علت عدم صدور حکم تاکنون چه بوده است گفت: تنها علتی که درمورد حناچی وجود دارد این است که سی و چند سال پیش یکی از برادران حناچی از کشور خارج شده و با گروهی همکاری می‌کند و هیچ علت دیگری به غیر از این پیدا نکرده‌اند. 

وی افزود: در حال حاضر بسیاری از مقامات کشور اعضای خانواده‌شان خارج از کشور زندگی می‌کنند و بعضا دچار بعضی از مشکلات نیز شده‌اند؛ بنابراین ما این استدلال را قبول نداریم و در قانون نیز چیزی در این زمینه وجود ندارد. 

رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: از وزارت اطلاعات به صورت غیررسمی اعلام کردند که حناچی به دلیل حضور برادرش در گروهک مجاهدین خلق حکمش هنوز صادر نشده است ولی از اطلاعات سپاه اعلام کردند که مشکلی در پرونده‌اش ندیده‌اند. 

وی افزود: حناچی 4 سال در جبهه بوده است و در کارهای سازندگی جبهه مانند ساختن پل نقش اساسی داشته و در یک خانواده مذهبی بزرگ شده است و به نظر ما هیچ مشکلی برای تایید صلاحیت وجود ندارد.

/فارس نیوز

ارسال نظر