کد خبر : 19783

به مناسبت هفته بسیج؛

تجدیدمیثاق بسیجیان بوشهری با آرمان‌های شهدا

تجدیدمیثاق بسیجیان بوشهری با آرمان‌های شهدا

همزمان با هفته بسیج، استاندار، فرماندهان نیروهای مسلح و قشرهای مختلف بسیجی استان بوشهر با حضور در گلزار شهداء با آرمان‌های شهدای والامقام تجدید بیعت کردند.

به گزارش بوشهر24، همزمان با هفته بسیج، استاندار، فرماندهان نیروهای مسلح و بسیجیان استان بوشهر با حضور در گلزار شهدای والامقام با غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس، با آرمان‌های آنان تجدید بیعت کردند.

شست‌وشوی مزار شهدا با گلاب و گلباران تربت پاک شهدا به منظور ادای احترام به آنها از جمله برنامه‌های این مراسم بود.

در این آیین نیروهای بسیجی با قرائت فاتحه و اهدا شاخه‌های گل از مقام شامخ شهداء سرافراز تجلیل کردند.

امام جمعه موقت بوشهر در مراسم غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدای شهر بوشهر که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان این استان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و هفته بسیج اظهار داشت: شهدای والامقام با تاسی از آیات الهی این مسیر را انتخاب کردند.

حجت الاسلام حسین دشتی با بیان این که شهدا راه سعادت و کنمال را طی کرده‌اندافزود: بسیجیان انسان‌هایی معتقد، متعهد، ایثارگر و مخلص با نام و گمنام هستند که در این مسیر به شهادت رسیدند.

نماینده ولی فقیه در سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به اینکه بسیجی حقیقت ایمان را در خود متجلی کرده است، گفت: بسیجی به لذات دنیایی، شهوات و مسائل لغوی دنیا نه گفته است.

وی با تاکید بر اینکه عشق و علاقه به شهدا و مسیری که آنها برای ما ترسیم کرده‌اند در همه ما زنده است، خاطر نشان کرد: یاد و خاطره شهدا حیات معنوی  انسان‌ها بوده و حقیقت زندگی ما را زنده نگه می‌دارد.

در این مراسم ضمن گل گذاری بر قبور مطهر شهدا، از خانواده شهدا تجلیل شد.

/تسنیم

ارسال نظر