کد خبر : 19788

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

بسیجیان استان بوشهر ابهت آمریکایی‌ها را در خلیج فارس شکستند

بسیجیان استان بوشهر ابهت آمریکایی‌ها را در خلیج فارس شکستند

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر خط مقدم دفاع از نظام و ولایت است گفت: بسیجیان و رزمندگان این استان در دی ماه سال ۱۳۹۴ در تجاوز تفنگداران آمریکایی به آبهای سرزمینی ایران، ابهت آمریکایی‌ها را در خلیج فارس شکستند.

به گزارش بوشهر24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تبریک میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع) و گرامیداشت هفته وحدت به ویژگی‌های پیامبر اسلام(ص) پرداخت و اظهار داشت: نبی‌مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) پیامبر هدایت، رحمت، تمدن آفرین، صلح و مبارزه با استکبار و کفار است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه عصاره تمام پیامبران الهی در نبی مکرم اسلام(ص) نهفته است تصریح کرد: حضرت محمد مصطفی(ص) عصاره تمامی پیامبران الهی در وجودش قرار گرفت به گونه‌ای که پیامبران قبل، بشارت حضور محمد مصطفی(ص) را داده بودند.

امام جمعه بوشهر، امام جعفرصادق(ع) را احیاء‌گر اسلام ناب محمدی(ص) دانست و با اشاره به هفته وحدت گفت: وحدت در میان مسلمانان بسیار مهم و استراتژیک است چراکه هر چه وحدت عمیق تر، گسترده‌تر و مقتدرتر باشد سبب ناکام شدن توطئه‌های دشمنان و تکفیری‌ها می‌شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به دسیسه‌های استکبار جهانی علیه اسلام و مسلمانان تصریح کرد: اکنون استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و صهیونیست جهانی توطئه‌ها و دسیسه‌های گوناگونی طراحی و اجراء می‌کنند که تنها راه ناکام گذاشتند این ترفندها تقویت اتحاد مسلمانان در جهان است.

آیت‌الله صفایی بوشهری، تولید اسلام آمریکایی را یکی از برنامه‌های استکبار دانست و افزود: در راستای تفرقه و اختلاف میان مسلمانان، تولید اسلام آمریکایی با پرورش و تربیت گروه‌های تکفیری مانند داعش از جمله توطئه‌های آمریکا و جهان استکبار است که برای ایستادگی در برابر ترفندها و خنثی شدن توطئه‌ها باید وحدت مسلمانان تقویت شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تبریک هفته بسیج به اقتدار این نیروی الهی پرداخت و افزود: بسیج با تولید و آفرینشش به فرمان امام راحل در تمامی عرصه‌های دفاع از اسلام، انقلاب و ولایت و محرومیت‌زدایی و خدمات رسانی به مردم نقش آفرینی موفقی کرده است.

امام جمعه بوشهر، حضور بسیج را در عرصه‌های گوناگون مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: بسیج در عرصه دفاع مقدس، پیشرفت و عمرانی، پزشکی، بازسازی، حوادث غیرمترقبه، امنیت، حراست و حفاظت از نظام و دستاوردهای آن مقتدرانه افتخار آفرینی کرده است.

خطیب نماز جمعه بوشهر، بسیج را مایه اقتدار، افتخار و عزت ملت ایران و جهان اسلام دانست و تصریح کرد: اکنون بسیاری از کشورها که می‌خواهند در برابر زورگویی، تجاوز و جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی بایستند و مقاومت کنند راه و رسم بسیج را مورد توجه قرار می‌دهند که می‌توان به حشد شعبی عراق، حزب‌الله لبنان، حماس و دیگر گروه‌های جهادی اشاره کرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه مبارزه با استعمار و استکبار در ایران پیشتاز بوده و دارای کارنامه درخشانی است خاطر نشان کرد: مردم استان بوشهر در ادوار مختلف تاریخی در مقابله با متجاوزان، استعمارگران و مستکبران پیشگام بوده‌اند و در طول تاریخ انقلاب اسلامی نیز رزمندگان استان بوشهر مایه افتخار و عزت ایران اسلامی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه مردم دلاور استان بوشهر در عرصه‌های مختلف حماسه‌ها آفریدند تصریح کرد: بسیجیان و رزمندگان این استان در دی ماه سال 1394 در تجاوز تفنگداران آمریکایی به آبهای سرزمینی ایران،  ابهت آمریکایی‌ها را در خلیج فارس شکستند و در دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی، فشارهای سیاسی، نظامی و بین‌المللی نتوانست از آنها جلوگیری کند و دستگیرشدگان به ایران آورده شد و این گوشه‌ای از اقتدار و قدرت رزمندگان استان بوشهر است.

امام جمعه بوشهر، استان بوشهر را خط مقدم دفاع از ولایت، نظام اسلامی، انقلاب و صیانت از حریم ایران دانست و افزود: مردم همیشه در صحنه استان بوشهر با تمام توان  با متجاوزان و جنایتکاران مقابله می‌کنند و از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کنند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر توسعه خدمات رسانی به مردم گفت: مسئولان اداری و اجرایی در کنار حمایت از نظام اسلامی، باید خدمات رسانی به مردم را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند چراکه مردم در عرصه‌های مختلف امتحان خود را پس داده‌اند و اکنون وظیفه مسئولان است که جبران این فداکاری‌ها برای سربلندی نظام، صادقانه ارائه کنند.

/تسنیم

ارسال نظر