کد خبر : 19804

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

تولیدات هنری اثرگذاری داشته باشند

تولیدات هنری اثرگذاری داشته باشند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: محصولات هنری اسلامی - ایران قدرت تحول و تأثیرگذاری بین‌المللی دارد و داشتن قدرت آفرینش هنری بر اساس این معیار یک ضرورت است.

به گزارش بوشهر24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح شنبه در آیین «عاشقانه‌های هنر» در جمع هنرمندان بسیجی اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران تحولی نوین در عرصه هنری مبعث از نگاه اسلامی و انقلابی شکل گرفت و هنر را از اسارت امپریالیسم هنری رهانید و خط مقاومت و دفاع مقدس هنری ایجاد شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر افزود: منطق و فلسفه نوین هنر که توسط انقلاب اسلامی به جهان عرضه شد تعریف واقعی هنر است و بیداری هنری بر این اساس شکل می‌گیرد و اگر هنرمند فلسفه هنر و سیاست راهبردی هنر را نداند محصول هنری او محدود به داده‌های و داشته‌های شخصی است و اثرگذاری ندارد.

ایشان گفت: ما در هنر نیازمند تحول هستیم و اگر تحولات هنری را در جهان مدیریت نکنیم، تحولات ما را مدیریت خواهند کرد و از این جهت ما باید در عرصه هنر دارای فلسفه و سیاست راهبردی مستقل بر اساس الگوی اسلامی، ایرانی و انقلابی باشیم.

امام‌جمعه بوشهر تأکید کرد: خوش خیالی است اگر بگویم با این شیوه هنری در ایران توانایی مقاومت در برابر هنر مهاجم امپریالیسم هنری را دارا هستیم و می‌توانیم هنر ایرانی و اسلامی را به عنوان الگوی هنری عرضه کنیم مگر اینکه تحولی هنری با نگاه اسلامی – ایرانی داشته باشیم.

ایشان اظهار داشت: ساختن یک اثر هنری با الگوبرداری از نمونه خارجی کار سختی نیست اما ما باید قدرت آفرینش هنری بر اساس معیارهای هنری اسلامی و ایرانی داشته باشیم تا قدرت تأثیرگذاری بین‌المللی داشته باشیم و این هدف و راه است.

آیت‌الله صفایی بوشهر یادآور شد: هنرمندان تحصیل‌کرده و جوانی در کشور داریم که ما را در دستیابی به این هدف یاری می‌کنند و تحولات مثبتی در این زمینه شکل گرفته است.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر