کد خبر : 19813

گزارش فارس از وقوع سیل در استان بوشهر

گناوه زیر آب رفت

گناوه زیر آب رفت

با شدت گرفتن بارش ها از شب گذشته به امروز خسارت هایی به مردم شهرستان گناوه در شهر و روستا وارد شد، به طوریکه در یکی از روستاها چندین خانه زیر آب رفت.

به گزارش بوشهر24، از روز گذشته با ورود سامانه بارشی قوی از شمال استان، بیشترین میزان بارندگی  در شهرستان های گناوه و دیلم  به ثبت رسیده است.

بارش متناوب باران با اینکه خوشی های خاص خود را داراست اما با شدت گرفتن بارش ها از شب گذشته به امروز خسارت هایی به مردم  شهرستان گناوه در شهر و روستا وارد شد، به طوریکه در یکی از روستاها چندین خانه زیر آب رفت.

705039

فرو ریختن سقف برخی از خانه ها، مسدود شدن راه ها، منحرف شدن خودروها بخشی از خسارت های امروز سیل در شهرستان گناوه بوده است.

سیدعلی پاکنژاد فرماندار گناوه با بیان اینکه میزان خسارت ها مشخص نیست گفت: از بامداد امروز با شدت گرفتن بارش ها، احتمال طغیان رودخانه ها وجود داشته و دارد و مردم باید نسبت به نکات ایمنی توجه کرده و در صورت ضرورت ساکنین خانه ها را تخلیه کنند.

محمد بستانی، دهیار روستای مال قائد گناوه اظهار داشت: آب گرفتگی بسیار شدید در روستای مال قائد رخ داده و خسارت های زیادی را به روستا وارده کرده به طوری که ۸ خانه مسکونی به زیر آب رفته‌اند.

705044

وی با بیان اینکه جاده کنونی سربست نمی‌تواند نقش خور و این حجم سیلاب را ایفا کند، گفت: برای ساماندهی و هدایت سیلاب به بیل مکانیکی نیاز داریم.

بستانی تصریح کرد: تخصیص اعتبار جهت احداث خیابان نفت و اجرای کانال دفع آبهای سطحی به موازات لوله نفت تنها راه برون رفت از این معضل است.

رییس شورای روستای سربست نیز گفت: ۸ ماه قبل در مورد آب گرفتگی چنین روزی هشدار داده بودیم که هر چه سریع تر پروژه کانال کشی بین مال خلیفه و سربست را اجرا کنید ولی مسؤولان تعلل کردند .

وی با اشاره به اینکه همین عامل باعث آب گرفتگی منازل در سربست شده افزود: علت اصلی مشکل ساخت و ساز های غیر قانونی در حریم روستای مال خلیفه بوده که خیابان را در بعضی قسمت ها به ۸متر رسانده است.

705041

هر چند بارش شدید باران موجب خسارت هایی شده اما مسئولان استانی و شهرستانی می توانستند با ذخیره وهدایت بخش عظیمی از این آب ها هم از روانه شدن آب ها به سمت دریاها جلوگیری کنند و هم موجبات استفاده از این رحمت الهی را در جهت آشامیدن، مزارع کشاورزی و ... فراهم نمایند، اما متاسفانه با تعلل های صورت گرفته در چند سال اخیر، این موضوع به بحرانی برای استان بوشهر و به خصوص شهرهای ساحلی تبدیل شده است.

با وجود توقف بارش ها و مشخص نبودن میزان خسارت ها ، هنوز هم برخی از روستاها در شهرستان گناوه با مشکل قطعی برق و محاصره در سیلاب روبرو هستند و تلاش مردم و مسئولین برای رفع قطعی برق و باز کردن راه های ارتباطی روستاها وجود دارد.

/خبرگزاری فارس

ارسال نظر