کد خبر : 19836

در سالروز تشکیل ارتش 20 میلیونی؛

بسیج مجموعه ای است که ریشه در ایمان دارد

بسیج مجموعه ای است که ریشه در ایمان دارد

آیت الله صفایی بوشهری در مراسم گرامیداشت بسیج طلاب و روحانیون بوشهرافزود: یکی از مهمترین ارزش های انسانی عمل منبعث از ایمان است .

به گزارش بوشهر24، آیت اله صفایی بوشهری افزود:انسان دارای سه ویژگی نسبت به عمل است .یا عمل منبعث از ایمان بوده ،گاهی عمل غیرایمانی یا غیر دینی  ،و مواقعی ایمان دارد اما عملی در زندگی انجام نمی دهد.

 

وی اضافه کرد:ایمان و عمل در صورتی ارزشمند است که ریشه در یکدیگر داشته باشند و عملی صحیح است که دارای معیارهای صلاح بوده و متناسب با نیاز جامعه باشد.

آیت اله صفایی بوشهری بیان داشت:بسیج مجموعه ای است که ریشه در ایمان دارد و شایسته کاران کسانی هستند که برای خدا و در تمام عرصه ها اعمال شایسته انجام داده و پیشگام هستند.

 

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه بوشهر گفت:انقلاب اسلامی ایران در پرتو هدایت امام راحل و مقام معظم رهبری کاری بزرگ در عرصه حوزه های شیعی و اسلامی انجام دادند و آن احیاگری اسلام ایمانی در حوزه بود.

 

وی اظهار داشت :سالها گفته می شد حوزه های علمیه تنها اهل علم هستند امام امام راحل حوزه ها را وارد عرصه عمل و مبارزه با کفر و نفاق کرد و اوج حضور عرصه ایمانی ،بسیج طلاب است که تفسیر عینی ایمان ،علم و عمل صالح است که مقامی بس بزرگ است که بسیج طلاب و طلاب بسیجی دارد.

 

آیت اله صفایی بوشهری افزود:بسیاری در تلاشند تا از حوزه عمل را بگیرند و آن را محصور به علم کنند آن هم علمی که به درد جامعه نخورد.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت:حوزه علمیه اگر بخواهد زنده باشد باید پرچمدار علم – ایمان و عمل صالح باشد.طلبه بسیجی بودن افتخاری است که نصیب یک دانشمند معارف دینی می شود به همین علت است که حوزه های علمیه باید در عرصه هدایت، و مراقبت در عرصه نظام و انقلاب در صحنه باشد.همانطور که شهدای روحانیت در عرصه دفاع مقدس چنین کردند .

 

وی اضافه کرد:پس باید بسیج طلاب را تقویت کرد و تمام حوزه ها را بسیجی کرد که استان بوشهر و بسیج طلاب با نگاه تکلیف مدارانه نگاه می کنند.

khabar509977 1

khabar509977 1

khabar509977 1

khabar509977 1

khabar509977 1

khabar509977 1

khabar509977 1

ارسال نظر