کد خبر : 19842

حجت الاسلام رئیسی در 40 سالگی انقلاب اسلامی:

اسلام آمریکایی رسوا شده و پرچم از آن اسلام محمدی است

اسلام آمریکایی رسوا شده و پرچم از آن اسلام محمدی است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: اسلام توسعه‌گرا یا اسلام آمریکایی و اسلام واپس‌گرا که نماد آن رژیم سعودی است رسوا و پرچمداری از آن اسلام محمدی است.

به گزارش بوشهر24، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در نشست ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی که عصر امروز در هتل آزادی تهران برگزار شد، با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در روز میلاد پیامبر اکرم(ص) گفت: وحدت از برکات انقلاب اسلامی است که به عنوان راهبرد اساسی مورد توجه و تأکید حضرت امام (ره) بوده است و در واقع عنصر هویت بخش انقلاب اسلامی بوده است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه دو نوع وحدت در جهان وجود دارد که یکی از آنها شرکت سهامی است که صرفا منفعت‌گراست و دیگری یک وحدت عمقی است، تصریح کرد: در این نوع وحدت، سخنی از سهم‌خواهی و منفعت‌طلبی نیست بلکه صحبت از ایفای مسوولیت است.

وی افزود: هر آسیبی به هر بخش امت اسلامی وارد شود، کل امت اسلامی به مخاطره می‌افتد. لذا مساله فلسطین از سال ۴۲ توسط امام به عنوان مساله اصلی جهان اسلام مطرح شد.

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه در کنفرانس وحدت اسلامی سخن از حماس سنی یا حزب‌الله شیعی و منافع نیست، ابراز داشت: به دلیل این وحدت است که ایران از یمن، افغانستان و عراق و سایر کشورهای اسلامی حمایت می‌کند.

وی هدف دار بودن و حرکت امت و عدم ایستایی را از مهم‌ترین ویژگی‌های امت اسلامی برشمرد و ادامه داد: امت اسلامی به عنوان یک خانواده بزرگ وحدت را بزرگ‌ترین معروف و تفرقه را بزرگ‌ترین منکر می داند.

تولیت آستان قدس رضوی بیان داشت: بنابراین هرکس این وحدت را مخدوش کند، در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.

وی قدس شریف را نماد وحدت و آزادی دانست و گفت: از ۴۰ سال قبل مقاومت پاسخ مثبت داده و همچنان این امر مهم ترین راهبرد است و اندیشمندان و نخبگان جهان اسلام باید پای آن بایستند و اجازه ندهند صهیونیست‌ها در آن خللی ایجاد کنند. هر چند گروه‌های تکفیری به دنبال مخدوش کردن آن بودند اما داعش و گروه‌های تکفیری از جبهه مقاومت شسکت خوردند.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به ضرورت احیای معنویت در جوامع خاطرنشان کرد: غربی‌ها ۳۰۰ سال با خدا مبارزه کردند که نتیجه آن ۷۰ سال ظلم به ملت فلسطین و صدها کلاهک هسته‌ای و ظلم و جنایات آنها در جهان امروز شده است.

وی افزود: امروز اسلام توسعه‌گرا یا اسلام آمریکایی و اسلام واپس‌گرا که نماد آن رژیم سعودی است رسوا و پرچمداری از آن اسلام محمدی است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه پرچم انقلاب اسلامی به جامعه اصل «ما می‌توانیم» و امیدواری را القا کرد، بیان داشت: به برکت خون شهدا از جوامع اسلامی جهل‌زدایی شده و بیداری اسلامی شکل گرفته است.

وی ادامه داد: برافراشته شدن پرچم امت اسلامی و تقویت جبهه مقاومت و ایستادگی مقابل نظام سلطه موجب افول جدی آنها در منطقه و جهان از برکات انقلاب اسلامی است که همه اینها تازه از مقدمات است و انشالله زمینه‌های ظهور منجی بشریت را فراهم می‌کند.

/فارس نیوز

ارسال نظر