کد خبر : 19865

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر:

بارندگی‌های پاییزی تالاب حله در بوشهر را احیاء کرد

 بارندگی‌های پاییزی تالاب حله در بوشهر را احیاء کرد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت:تالاب حله در استان بوشهر به لطف بارش‌ها و نازل رحمت‌های الهی طی چند روز اخیر احیا و آب این تالاب به دریا متصل شد.

به گزارش بوشهر24، فرهاد قلی‌نژاد صبح امروز در نشست بررسی وضعیت مناطق زیست محیطی استان بوشهر از کوچ پرندگان به مناطق مختلف این استان خبرداد و اظهار داشت: با سرد شدن مناطق شمالی، کوچ و مهاجرت پرندگان نادر و کم‌یاب به مناطق مختلف حفاظت شده استان بوشهر انجام شد و پرندگان در تالاب‌ها و سواحل مختلف استان بوشهر فرود آمدند.

وی تالاب‌ حله،مناطق حفاظت شده مند، جزایر خارک، خارگو، نخیلو، خان، ام الگرم و پارک ملی دریایی نایبند را مهم‌ترین جایگاه و زیستگاه پرندگان مهاجر دانست و افزود:پرندگان با سرد شدن نقاط سیبری و شمال اروپا کوچ خود را به نقاط خوش آب و هوا از جمله استان بوشهر آغاز می‌کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه پرندگان مهاجر در 8 زیستگاه حفاظت شده استان بوشهر فرود آمدند افزود: در طول فصل زمستان انواع پرندگان نادر و کم‌یاب شامل فلامینگو، پلیکان، درنا، هوبره، کاکایی و سلیم‌خرچنگ‌خوار برای زمستان‌گذرانی وارد زیستگاه‌های یاد شده می‌شوند.

قلی‌نژاد از بارش‌های باران مطلوب در فصل پاییز امسال خبرداد و بیان کرد: بارندگی‌های مطلوب در پاییز امسال سبب افزایش ارتفاع آب منطقه حله استان بوشهر شد.

وی، بارندگی‌های مطلوب امسال را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش بسیار چشمگیر خواند و افزود: این بارش‌ها سبب شد تا سطح آب منطقه حفاظت شده حله بوشهر افزایش یابد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: بارندگی‌های اخیر شادابی و طراوت خاصی به  منطقه حله و اطراف این منطقه  بخشیده است.

قلی‌نژاد از احیا دوباره تالاب حله خبرداد و بیان کرد: تالاب حله در استان بوشهر به لطف بارش‌ها و  نازل رحمت‌های الهی طی چند روز اخیر احیا و آب این تالاب به دریا متصل شد.

وی، منطقه حفاظت شده حله را پناهگاه مناسب و امن برای پرندگان مهاجر و زمستان‌گذر دانست و گفت: منطقه حله محل زیست و زادآوری  پرندگانی همچون مرغابی، غاز، پرستوی دریایی و دیگر پرندگان نادر است که احیا این تالاب در نتیجه انجام اقدامات حفاظتی بوده که با بارندگی‌های اخیر پاییزی به آبگیری و احیا کامل رسیده است.

/تسنیم

ارسال نظر