کد خبر : 19877

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت:

۲۴۰۰ تن گوشت مرغ ،گوسفند و گوساله در استان بوشهر توزیع شد

 ۲۴۰۰ تن گوشت مرغ ،گوسفند و گوساله در استان بوشهر توزیع شد

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: ۲ هزار و ۴۰۰ تن گوشت مرغ،گوسفند و گوساله در در ۸ ماه امسال در استان بوشهر توزیع شده است.

به گزارش بوشهر24، اسماعیل موسوی ظهر امروز در نشست بررسی روند توزیع گوشت سفید و قرمز در استان بوشهر با تاکید بر ارائه راهکارهای لازم برای تنظیم بازار اظهار داشت: در راستای تنظیم بازار  2 هزار و 400 تن گوشت مرغ،گوسفند و گوساله در در 8 ماه امسال با قیمت مصوب  در استان بوشهر توزیع شده است.

وی به توزیع گوشت مرغ اشاره کرد و گفت: یک‌هزار و 798 تن گوشت مرغ منجمد داخلی در 8 ماه امسال با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار توزیع شده که نسبت به سال قبل 43.3 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر با اشاره به تامین و توزیع گوشت قرمز خاطر نشان کرد: در 8 ماهه اخیر حدود 600 تن گوشت قرمز خارجی شامل 496 تن گوشت گوساله برزیلی و 104 تن گوشت گوسفند استرالیایی در سطح استان بوشهر و شهرستان‌های تابعه توزیع شده است.

موسوی ضمن تأکید بر تأمین اقلام اساسی مردم تا پایان سال بیان کرد: با خرید مرغ تولیدی استان بوشهر با نرخ مصوب، به میزان کافی گوشت سفید و همچنین گوشت قرمز تأمین و در بین مردم توزیع می‌شود.

وی با اشاره به صادرات گوشت از بوشهر به قطر خاطر نشان کرد: اخیراً سرمایه گذاران قطری تمایل نشان داده‌اند که از استرالیا دام زنده خریداری و در بوشهر کشتار و سپس به کشور قطر صادر کنند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر افزود: با پیگیری‌های بعمل آمده و انعقاد تفاهم‌نامه، مقرر شد به میزان نیاز استان بوشهر، از گوشت مذکور سهمیه مورد نیاز استان بوشهر دریافت شود که پیش بینی می‌شود توزیع گوشت در سطح استان بهتر و بیشتر از گذشته انجام شود.

/تسنیم

ارسال نظر