کد خبر : 19881

محمد نوری بازیکن پارس جنوبی جم؛

گلزن‌ترین هافبک تاریخ لیگ برتر

گلزن‌ترین هافبک تاریخ لیگ برتر

محمد نوری، کاپیتان تیم پارس جنوبی جم گلزن‌ترین هافبک تاریخ لیگ برتر است.

به گزارش بوشهر24، محمد نوری کاپیتان سابق پرسپولیس و کنونی پارس جنوبی جم با گلی که در بازی هفته سیزدهم مقابل ذوب آهن از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند، جمع گل‌های زده اش در تمام ادوار حضورش در لیگ برتر را به عدد ۵۷ رساند و عنوان گلزن‌ترین هافبک تاریخ لیگ را از آن خود کرد.

نوری که از صباباتری به فوتبال ایران معرفی شد، در دوران حضورش در این تیم ۱۷ بار پایش به گلزنی باز شد. او سپس به سپاهان رفت و ۶ گل با پیراهن این تیم به ثمر رساند و بعد از آن به پرسپولیس پیوست. حضور چند ساله نوری در پرسپولیس که بعد‌ها او را به کاپیتان این تیم هم تبدیل کرد، ۲۷ گل برایش به ارمغان آورد که بیشترین تعداد گل زده توسط او با پیراهن یک تیم لیگ برتری بود.

نوری در تراکتورسازی نیز یکبار پایش به گلزنی باز شد و از ابتدای نیم فصل دوم سال گذشته پیراهن پارس جنوبی جم را برتن کرد. او تاکنون برای پارس جم هم ۶ گل به ثمر رسانده تا جمع گل‌های زده اش در ۵ تیم مذکور به عدد ۵۷ برسد.

نوری با این تعداد گل زده بهترین هافبک گلزن تاریخ لیگ برتر فوتبال محسوب می‌شود. در جدول بهترین گلزنان تاریخ لیگ برتر ۱۶ بازیکن بالاتر از کاپیتان پارس جنوبی هستند که همه آن‌ها در پست مهاجم توپ می‌زدند.

رضا عنایتی، آرش برهانی، فرهاد مجیدی، مهدی رجب زاده، فریدون فضلی، لوسیانو ادینیو، جلال رافخایی، کریم انصاری فرد، محمدرضا خلعتبری، محمد غلامی، عماد رضا، مهدی سیدصالحی، سیاوش اکبرپور، محمد قاضی، میلاد میداوودی و لوسیانو پریرا ۱۶ بازیکنی هستند که به ترتیب بهترین گلزنان تاریخ لیگ برتر هستند و بعد از آن‌ها محمد نوری قرار گرفته که در پست هافبک توپ می‌زند.

نوری ۳۵ ساله این روز‌ها از شرایط بدنی خوبی برخوردار است و در ترکیب پارس جنوبی جم مهره‌ای تاثیرگذار به شمار می‌رود. او با توجه به اینکه هنوز بازی می‌کند شانس خوبی دارد تا تعداد گل‌های زده اش را افزایش بدهد و فاصله اش را با نفرات پایینی خود اضافه کند.

گفتنی است؛ بعد از نوری در جدول هافبک‌های گلزن لیگ برتر داوود حقی بازیکن سابق استقلال اهواز و راه آهن با ۵۰ گل زده در رده دوم قرار دارد و امید ابراهیمی با ۴۴ گل زده رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر