کد خبر : 19882

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

نگاه کشور به روحانیت استان بوشهر تغییر کرده است

نگاه کشور به روحانیت استان بوشهر تغییر کرده است

آیت الله صفایی بوشهری در جمع اعضای دبیرخانه چهارمین جشنواره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری با تقدیر از تلاش های دست اندرکاران برگزاری این جشنواره گفت: جشنواره علامه بلادی بوشهری تاثیر بسزایی در تجلی تاریخ استان بوشهر دارد.

به گزارش بوشهر24، حضرت آت الله صفایی بوشهری اظهار داشت: کنگره علامه بلادی یک فرصت برای احیاء روحانیت استان و نهادینه شدن فرهنگ دینی بر اساس تقلید و تابعیت در حوزه های دینی و رفتاری جامعه است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: استان بوشهر تنها استانی در کشور است که روز روحانیت دارد و این منشأ آثار و برکات بسیاری در استان بوده است.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: وقتی مردم بینند که روحانیت منشأ تحولات بزرگی در استان بوده است، آثار اجتماعی خیلی خوبی در بین مردم خواهد داشت.

نماینده مردمی بوشهر با بیان اینکه روحانیت ثمره درخت تنومندی است که ریشه در 700 سال قبل دارد، تصریح نمود: جشنواره علامه بلادی موجب احیاء فرهنگ اصیل دیانت در تاریخ در زمان معاصر و از آن طرف گذشته از تجلیل، مایه علم و پژوهش و کارهای معارفی نیز می باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: بعد از برگزاری سه کنگره علامه بلادی و پیش از آن چند دوره برگزاری همایش مفاخر روحانیت استان بوشهر، نگاه کشور به روحانیت استان تغییر کرده و این نشان می دهد که استان بوشهر استانی قوی در عرصه روحانیت است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به برگزاری این جشنواره در روز 13 آذر در مصلی بوشهر، اظهار داشت: تاکنون بیش از 1000 اثر و مقاله به دبیرخانه های مختلف این کنگره ارسال شده که این حجم از ارسال آثار در جشنواره های علمی کشور کم نظیر است.

ایشان با اشاره به حضور حجت ‌الاسلام حاج ‌علی ‌اکبری ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به عنوان سخنران این مراسم، افزود: برگزاری این کنگره کار بزرگی است که نیازمند همت تمامی روحانیت استان است.

گفتنی است در این جلسه اعضای دبیرخانه چهارمین جشنواره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری(ره) به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده پرداختند.

ارسال نظر