کد خبر : 19899

فرمانده پایگاه دریایی بوشهر:

نیروی دریایی ارتش در آبهای داخلی و بین‌المللی حضور فعال دارد

نیروی دریایی ارتش در آبهای داخلی و بین‌المللی حضور فعال دارد

فرمانده پایگاه دریایی بوشهر گفت: نیروی دریایی ارتش راهبردی جمهوری اسلامی ایران با توانمندی و اقتدار در دفاع از منافع ایران اسلامی در آبهای داخلی و بین‌المللی حضوری فعال و توانمند دارد.

به گزارش بوشهر24، امیردریادار بابک امینی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با گرامیداشت 7 آذر روز نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران به نقش مهم این نیرو در جنگ 8 ساله تحمیلی پرداخت و اظهار داشت: نیروی دریایی ارتش در 48 روز نخست جنگ تمام معادلات و برنامه‌های نیروی دریایی بعث عراق را بر هم زد و در عملیات مروارید در 7 آذر نیروی دریایی عراق برای همیشه ساقط و نابود کرد.

وی، نقش مهم ناوچه پیکان را در عملیات مروارید بسیار مهم و تاثیرگذار دانست و گفت: در 7 آذر دریادلان نیروی دریایی ارتش با پشتیبانی نیروی هوایی چنان ضربه‌ای بر ساختار  نظامی  نیروی دریایی دشمن وارد کردند که تا پایان جنگ نتوانست وارد عرصه شود.

فرمانده پایگاه دریایی بوشهر با اشاره به حماسه آفرینی دریادلان پایگاه دریایی بوشهر خاطر نشان کرد: پایگاه دریایی بوشهر در جنگ 8 ساله 266 شهید تقدیم نظام اسلامی ایران کرد که نشان از حضور فعال این نیرو در جبهه‌های مختلف در 8 سال دفاع مقدس بود.

امیر دریادار امینی با بیان اینکه آبهای خلیج فارس بهشت زهرای نیروهای مسلح به ویژه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است افزود: نیروی دریایی در جریان جنگ تحمیلی ضمن حضور در جبهه‌های گوناگون، در اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها نقش مهمی داشت و در شکستن محاصره آبادان و خرمشهر نقش تاثیرگذاری ایفاء کرد.

وی، از اعزام ناوگروه‌های  نیروی دریایی ارتش به خلیج عدن خبرداد و بیان کرد: تاکنون 57 ناوگروه ایران برای اسکورت کشتی‌های تجاری و حفاظت از خطوط مواصلاتی دریایی کشور به خلیج عدن اعزام شده‌اند.

فرمانده پایگاه دریایی بوشهر، اسکورت کشتی‌های تجاری و دفاع از منافع جمهوری اسلامی ایران از خلیج فارس به اقیانوس هند و خلیج عدن را از اهداف مهم اعزام ناوگروه به آبهای بین‌المللی دانست و افزود: نیروی دریایی ارتش راهبردی جمهوری اسلامی ایران با توانمندی و اقتدار در دفاع از منافع ایران اسلامی در آبهای داخلی و بین‌المللی حضوری فعال دارد.

/تسنیم

ارسال نظر