کد خبر : 19917

در پارک جنگلی بنه‌گز تنگستان؛

المپیاد ورزش روستایی استان بوشهر برگزار شد

المپیاد ورزش روستایی استان بوشهر برگزار شد

اولین دوره المپیاد ورزش روستایی استان بوشهر در پارک جنگلی بنه‌گز شهرستان تنگستان برگزار شد.

به گزارش بوشهر24، مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر صبح یکشنبه در حاشیه برگزاری اولین دوره المپیاد ورزش روستایی استان درپارک جنگلی روستای بنه گز از توابع بخش مرکزی شهرستان تنگستان اظهار داشت: توسعه ورزش در روستاها را به صورت ویژه در دستور کار داریم.

احمد بهروزیان‌فرد ادامه داد: در راستای توسعه ورزش گام‌های خوبی برداشته شده است و امروز شاهد برگزاری المپیاد ورزش روستایی هستیم که می‌تواند نقش مهمی در توسعه و ترویج ورزش روستایی داشته باشد.

فرماندار تنگستان نیز در این المپیاد ورزشی با اشاره به اهمیت بالای ترویج فعالیت‌های ورزشی اظهار داشت: بازی های بومی و محلی پیوند دهنده نسل دیروز و امروز است.

عبدالحسین رفیعی پور تصریح کرد: بازی های بومی و سنتی میراثی ماندگار از نسل های پیشین است که با کارکردهای مختلف تبلوری از فرهنگ و میراث اجتماعی هر جامعه به شمار می روند.

وی خاطرنشان کرد: در واقع ورزش های بومی محلی بخشی از شناسنامه فرهنگی مناطق مختلف ایران است که با از بین رفتن این آثار ارزشمند، قسمتی از فرهنگ و سنت این مناطق از بین می رود و نیاز است که با اجرای این برنامه ها نسبت به احیا فرهنگ قدیم مناطق اقدام شود.

المپیاد استانی ورزش روستایی به همت اداره ورزش و جوانان شهرستان تنگستان و هیئت بازی های بومی و محلی استان بوشهر در  پارک جنگلی بنه گز در بخش مرکزی تنگستان برگزار شد.

ورزشکاران در رشته های هفت سنگ مهارتی، دالان پلان مهارتی، تیر و کمان سنتی، پنالتی، روپایی، الختر و لی لی بصورت مرحله ای به رقابت پرداختند.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر