کد خبر : 19918

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

سند و نقشه جامع موقوفات استان بوشهر تدوین شود

سند و نقشه جامع موقوفات استان بوشهر تدوین شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: سند جامع موقوفات استان بوشهر تدوین شود.

به گزارش بوشهر24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر شنبه در نشست با مسئولان اوقاف و امور خیریه استان بوشهر اظهار داشت: اوقاف در سال‌های اخیر عملکرد خوبی در حوزه فعالیت‌های خود داشته است.

نماینده مردمی استان بوشهر افزود: فلسفه وقف در اسلام دو نکته است که یکی ادامه حیات واقف در عرصه کسب ثواب و دوم خدمت‌ به مردم و رفع چالش‌های امت اسلامی در عرصه های مختلف است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار داشت: یکی از عواملی که باعث می شود انسانی که فوت شده برایش ثواب نوشته شود وقف است. هرچه می توانید وقف را مردمی کنید. باید وقف را به جامعه بکشانید.

آیت‌الله صفایی بوشهری تاکید کرد: موقوفات غیر رسمی زیادی در استان بوشهر داریم که باید با همت متصدیان این موقوفات و همکاری اوقاف به ثبت برسد.

نماینده متحرم ولی فقیه در استان، با تاکید بر اهمیت تشکیل شورای تبلیغ بین سازمان اوقاف و امورخیریه و سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: مردم به سازمان اوقاف و امورخیریه نگاهی خدماتی در حوزه دین و تبلیغات دینی دارند.

امام جمعه بوشهر خواستار طراحی و تدوین سند و نقشه جامع موقوفات کل استان بوشهر شد و ادامه داد: این سند در قالب سامانه هوشمند و برخط بر اساس نتایج آمایشی و سرزمینی تدوین و طراحی شود که الگویی برای سازمان اوقاف باشد.

آیت الله صفایی بوشهری بر لزوم احیای اجتماعی و معرفی موقعیت مکانی و ظرفیت های موقوفات استان بوشهر شد و تصریح کرد: اجرای این برنامه و اطلاع‌رسانی مناسب در این زمینه نیازمند برنامه ریزی دقیق است.

ایشان اضافه کرد: ما در عرصه حوزه علمیه و تربیت استاد حوزه خودکفا هستیم و در حوزه علمیه برادران بیش از هزار و ۱۰۰ نفر روحانی تبلیغی و در حوزه علمیه خواهران نزدیک به هزار و ۷۰۰ مبلغه در امر انجام رسالت تبلیغی مشغول هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: شورای مشترک تبلیغ از این مجموعه کارآمد و علمی در موالید و دیگر مناسبت های فرهنگ دینی در مساجد و مراکز فرهنگی بهره گیرد.

/خبرگزاری مهر

ارسال نظر