کد خبر : 19924

در پی درخواست دانشجویان جهت حضور در دانشگاه؛

بی سعادتی دانشجویان

بی سعادتی دانشجویان

درخواستی از طرف بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در آبان ماه به دفتر نماینده دشتستان مبنی بر حضور بین دانشجویان و پاسخ به سوالات در خصوص نحوه عملکرد در حوزه انتخابیه و دلیل حمایت از CFT و سایر مسائل ارسال شد. پس از رسانه ای کردن این نامه ، نماینده دشتستان در تماسی تلفنی اعلام کرد در بین دانشجویان حضور پیدا خواهد کرد.

به گزارش بوشهر24 به نقل از دانشجو نیوز، لزوم پاسخگویی نمایندگان مجلس در مورد نحوه عملکرد و جهت گیری ها از جمله الزامات حکومت های مردم محور است. در حکومتی که رئیس بالاترین نهاد اجرایی و قانون گذاران آن با آرای مردم بر مسند می نشینند وجود ایجاد رابطه ای که منتج به ارائه پیشنهادات توسط مردم و نخبگان جامعه  و جوابگوی عملکردها بودن توسط مسئول بسیار ضرورت دارد. این مسئله مورد تاکید رهبر معظم انقلاب هم است که ایشان بارها در مورد لزوم پاسخگو بودن مسئولین تاکید فراوان کرده اند و البته خود در این امر پیش قدم هستند.

اما این رویه گاها از طرف نمایندگان مجلس در مورد مسائل مهم و سرنوشت ساز کشور زیر پا گذاشته می شود. شاید بتوان گفت دلیل اصلی که به ذهن متبادر می کند این است که این افراد یا قدرت تصمیم گیری ندارند و منتظر  اظهار نظر دیگران یا واکنش افراد جامعه به آن هستند یا اینکه بازیچه دست گروهی قدرت طلب هستند که در هر دو مورد عملکرد نماینده را نمی توان خدمت نامید.

عملکرد نمایندگان مجلس در مورد تصمیمات مهمی همچون برجام یا FATF یا قانون شفافیت آرا یا مناطق آزاد و ... دارای حواشی زیادی بوده است. یکی از این قوانین بحث برانگیز مجلس قانون مبارزه با پولشویی (CFT) بوده است. قانونی که با ایجاد فضای روانی و تهدید مردم از عواقب عدم نپیوستن به آن توسط دولتمردان و حمایت بی چون و چرای برخی نمایندگان از سیاسیون دولتی علی رغم داشتن دلایل منطقی در تائید این مطلب ، با رای مثبت مجلس مواجه شد.

نماینده مردم دشتستان محمد باقر سعادت در روز رای گیری در صحن مجلس حضور نداشت . قبل از رای گیری بدون اعلام موضع خود در مورد CFT سوالات زیادی در ذهن مردم و نخبگان جامعه ایجاد کرد و هرگز در این باب سخنی نگفت. همچنین پس از آن ضمن حمایت از این لایحه در شورای اداری استان بوشهر با تاکید بر اجرای مفاد این لایحه گفته است : "دنیا تغییر کرده و ما هم باید از این تغییرات استفاده ای که لازمه کشور است را ببریم و همه باید بدانند رهبر معظم انقلاب در راس هر سه قوا قرار دارند و اگر یک جایی بدانند یک قراردادی به نفع جمهوری اسلامی نخواهد بود بدون هیچگونه معطلی اجازه چنین اتفاقی را نمی دهند."

فارغ از نگاه پراشتباه جناب نماینده در انداختن هزینه این انتخاب بر گردن رهبری که البته به رویه عادی بعضی دولتمردان تبدیل شده تا مقصر اشتباهات خود را رهبری جلوه دهند ، دانشجویان مطالبه گر استان بوشهر از نماینده دشتستان دلیل حمایت از این مصوبه را خواسته اند. در همین راستا درخواستی از طرف بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در آبان ماه به دفتر نماینده دشتستان مبنی بر حضور بین دانشجویان و پاسخ به سوالات در خصوص نحوه عملکرد در حوزه انتخابیه و دلیل حمایت از CFT و سایر مسائل ارسال شد.

 پس از رسانه ای کردن این نامه ، نماینده دشتستان در تماسی تلفنی اعلام کرد در بین دانشجویان حضور پیدا خواهد کرد.اما پس از گذشت سه هفته و عدم حضور در موعد مقرر و عدم پاسخگویی در مورد آمدن یا نیامدن ، بسیج دانشجویی درخواست خود را پس گرفتند.

حال سوال اساسی ازنماینده مردم این است که شما با رای مردم به مجلس راه یافته اید یا انتخاب دولت؟ اگر رای مردم ، چرا حاضر به جوابگو بودن در مورد یکی از مهم ترین مسائل ملی در بین قشر نخبه دانشگاه نیستید؟ با این رویه شما در ذهن مردم به عنوان وکیل دولت هستید تا وکیل مردم.شما که دلیل حمایتتان از CFT را موافقت رهبری با این طرح می دانید و خود را مکلف به اطاعت از این فرامین میدانید ، بدانید رهبری نیز به پاسخگویی مسئولین راضی هستند بهتر است در این مورد هم از رهبری هزینه کنید و پاسخگوی مردم باشید ، هرچند بعضی از این کار شما خوششان نیاید.

ارسال نظر