کد خبر : 19940

معاون سلامت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر:

دوره مقدماتی طب ایرانی اسلامی در بوشهر برگزار شد

دوره مقدماتی طب ایرانی اسلامی در بوشهر برگزار شد

دوره مقدماتی طب ایرانی اسلامی و سبک زندگی اسلامی با تلاش معاونت سلامت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق (ع) و به مدّت 6 ماه در دهستان­های هدف این قرارگاه در استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش بوشهر24، دوره سطح یک (دوره مقدماتی) شش ماهه بوده و پس از پایان این دوره در دهستان‌های هدف قرارگاه بین سفیران سلامت آزمون دوره مقدماتی برگزار گردید.

 

معاون سلامت  قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر بیان کرد : بر اساس اهداف قرارگاه در روستاهای هدف دوره های متعددی در بحث سلامت  برگزار شد که اکثر این دوره ها خروجی های مثبتی داشته و در ادامه حتی برای سفیران سلامت باعث اشتغال زایی شده است.

 

وی افزود: دوره هایی که در دهستان ها برگزار شده شامل: پرورش بلدرچین ،پرورش مرغ محلی، تولید نان محلی، تولید فرآورده های خرمایی ، تولید عسل می باشد که همه دوره ها زیر نظر اساتید مجرب و متخصص بوده و در جواب دهی  این دوره های آموزشی شاهد تولید مواد اصلی تغذیه سالم در روستا ها هستیم.

 

حجت الاسلام فاریاب خاطر نشان کرد : در کنار این دوره ها در سه دهستان هدف قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر دوره طب ایرانی اسلامی و سبک زندگی اسلامی نیز برگزار گردید که مخاطبان خاص خود را داشت.  دوره سطح یک (دوره مقدماتی) شش ماهه بوده و پس از پایان این دوره در اوایل آذرماه در دهستان های دهرود، بوالخیر و کبگان بین 40 نفر از سفیران سلامت این روستاها آزمون سطح مقدماتی  برگزار گردید و پس از این که سفیران سلامت موفق به کسب نمره قبولی در این دوره شده باشند  وارد سطح دوم (دوره تشخیص) می شوند.

 

وی بیان کرد : امیدواریم که بتوانیم با همکاری سفیران سلامت در  دهستان ها فرهنگ سبک زندگی اسلامی به روش اهل بیت علیهم السلام را رواج دهیم و همچنین سفیران سلامت خود را در دوره های حکیم یاری و بالاتر ببینیم.

/خبرگزاری فارس

ارسال نظر